psycholog

Już od kilkunastu lat w trzeci poniedziałek stycznia w mediach pojawiają się informacje o przypadającym wtedy BLUE MONDAY, czyli rzekomo najbardziej depresyjnym dniu roku. Za autora tego określenia uważa się, Cliffa Arnalla, który wprowadził do obiegu ten pseudonaukowy termin. Brytyjski psycholog w 2004 roku ogłosił wyznaczenie daty najgorszego dnia roku.

Miał tego dokonać za pomocą wzoru uwzględniającego czynniki meteorologiczne (krótki dzień, niskie nasłonecznienie), psychologiczne (świadomość niedotrzymania postanowień noworocznych) i ekonomiczne (czas, który upłynął od Bożego Narodzenia powoduje, że kończą się terminy płatności kredytów związanych z zakupami świątecznymi). Szybko okazało się, że wzór nie ma nic wspólnego z nauką, nie mniej jednak działa na zbiorową wyobraźnię.

Specjaliści podkreślają, że każdy pretekst jest dobry, by zwracać uwagę na depresję, która stała się chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Według szacunków WHO cierpi na nią ponad 350 milionów ludzi na całym świecie, z czego 1,5 miliona w naszym kraju. „Mimo tak dużej skali zjawiska problem zaburzeń psychicznych dla wielu ludzi pozostaje tematem tabu, o którym wstydzą się mówić” – podkreśla szefowa sieci NZOZ Twój Lekarz Mariola Madler – Litera.  

Lekarka dodaje, że najczęstszymi objawami depresji są: ogólne obniżenie nastroju, brak odczuwania radości oraz brak energii i inicjatywy do działania. Takie symptomy powinny nas skłaniać do poszukiwania profesjonalnej pomocy. Zwłaszcza, że z powodu pandemii COVID-19 znacznie zwiększyła się liczba pacjentów wymagających wsparcia psychologicznego.

W odpowiedzi NZOZ 담당 의사 wzmacnia zespół zajmujący się zdrowiem psychicznym. Do grona specjalistów świadczących usługi komercyjne dołączyły: psycholog dziecięca Marta Kucharczyk, która przyjmuje w przychodniach PROMENADY WROCŁAWSKIE i GAGARINA 그리고 psycholog Joanna Ostrejko-Sochal, która przyjmować dzieci i dorosłych w przychodniach KOBIERZYCE i KRZYCKA.

REJESTRACJA TELEFONICZNA: 71 311 12 36

LISTA SPECJALISTÓW:   https://twojlekarz.net/psycholog/

6월 연휴 동안 어떻게 일하나요?

공휴일에는 NZOZ Twój Lekarz 진료소가 휴진합니다. 이 기간 동안 국민건강기금의 1차 의료 서비스를 어디에서 이용할 수 있나요?

NZOZ에서 HPV 예방 접종을 받으세요.

자녀의 건강은 모든 부모의 최우선 과제입니다. 심각한 질병으로부터 보호하는 효과적인 방법 중 하나는 HPV(인유두종바이러스) 백신 접종입니다. 이 백신은 2025년 예방접종 프로그램의 일환으로 무료로 제공됩니다.