ir al extranjero

Bez względu na to, czy planujemy spędzić zagraniczny urlop z najbliższymi, zwiedzać indywidualnie Europę czy może odwiedzić rodzinę mieszkającą w jednym z państw UE, dobrze mieć ze sobą Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

Clínicas especializadas

Disponemos de una amplia oferta de clínicas especializadas donde te esperan especialistas con muchos años de experiencia.

Recetas Electrónicas

Los pacientes registrados en NZOZ Your Doctor tienen la oportunidad de solicitar recetas de medicamentos que toman regularmente y que están registrados en sus registros médicos.

Godziny Pracy

Jesteśmy do państwa dyspozycji, w zależności od lokalizacji od poniedziałku do soboty od godziny 8:00 rano.

Niedziela - zamknięte

Warto wiedzieć

Świadczenie zdrowotne realizujemy bezpłatnie w ramach umowy z NFZ oraz odpłatnie – według obowiązującego w naszych przychodniach cennika.

EKUZ to dokument potwierdzający, że jego posiadacz jest ubezpieczony w Narodowym Funduszu Zdrowia i ma prawo do opieki zdrowotnej na terenie Unii Europejskiej oraz w Norwegii, Islandii, Liechtensteinie, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Warto go mieć przy sobie i w sytuacjach nagłej potrzeby zdrowotnej okazać lekarzowi czy administracji szpitala.

Jak wyrobić EKUZ?

Wystarczy przed planowanym wyjazdem złożyć w odpowiednim oddziale wojewódzkim NFZ wniosek o wydanie karty. Można to zrobić osobiście lub za pośrednictwem upoważnionej osoby w oddziale, ale także wysłać przez ePUAP, faksem, pocztą zwykłą czy elektroniczną – jako wypełniony i podpisany załącznik. EKUZ wydawana jest bezpłatnie po zweryfikowaniu zgłoszenia. Jeśli zgłosimy się z wnioskiem osobiście, to otrzymamy kartę od razu na miejscu, choć trzeba pamiętać, że w czasie wakacji zwykle chętnych jest sporo i może się to wiązać z czekaniem w kolejce.

Warto pamiętać

Posiadacz Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego korzysta z praw wynikających z ustawodawstwa danego kraju UE/EFTA na tych samych warunkach, co jego obywatele posiadający ubezpieczenie zdrowotne. Ponieważ jednak każde państwo ma różne wytyczne i przepisy odnośnie świadczeń zdrowotnych (nie wszystkie świadczenia są bezpłatne, w niektórych krajach pacjenci muszą ponosić dodatkowe opłaty, tzw. koszty współpłacenia), dlatego warto przed wyjazdem zapoznać się ze szczegółowymi zasadami korzystania z opieki medycznej w krajach UE. A już na miejscu, gdy zajdzie potrzeba skorzystania z pomocy lekarza, warto upewnić się, że działa on w ramach publicznego systemu opieki zdrowotnej.

Wszystkie informacje dotyczące dokumentów uprawniających do korzystania z bezpłatnych świadczeń zdrowotnych na terenie Unii Europejskiej znajdują się na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia: http://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/zalatw-sprawe-krok-po-kroku/jak-wyrobic-karte-ekuz/.

Atención médica reembolsada por el Fondo Nacional de Salud
y servicios comerciales

Atención primaria de salud

Asesoramiento
especializado

Laboratorio
rehabilitación

Agujas
vacunas

Nuestros socios