Najnowsze technologie pomagają walczyć z cukrzycą. Jak? Przeczytacie o tym w aktualnym numerze „Focus. Zdrowie i życie” w artykule konsultowanym przez lek. Jacka Bogdała, internistę i diabetologa z NZOZ „Twój Lekarz”.

Cukrzyca to prawdziwy wyścig z czasem. Nieleczona prowadzi do poważnych schorzeń serca, nerek, oczu czy układu nerwowego. Co roku z jej powodu umiera prawie 5 milionów osób. Jak chronić się przed chorobą i jednocześnie zmniejszyć jej uciążliwość? – Dziś walka z chorobą to nie tylko podawanie insuliny. Powstają ciągle nowe leki, a coraz częściej pomaga też chirurgia – czytamy w „Focus. Zdrowie i życie” w artykule konsultowanym przez naszego internistę i diabetologa lek. Jacka Bogdała. Ekspert zwraca uwagę m.in. na nowinki technologiczne, które mogą ułatwić życie z cukrzycą. Są to m.in. pompy insulinowe z hipoblokadą, sensory umożliwiające pomiar poziomu glukozy we krwi, insulina w formie spreju czy inhalatora, a także leki i operacje, które łagodzą objawy choroby. – Od niedawna można kontrolować poziom glukozy bez każdorazowego ukłucia. Zostały wyprodukowane urządzenia składające się z dwóch części: sensora z cieniutką igłą, który na dwa tygodnie przykleja się do skóry i czytnika, który skanuje dane o poziomie cukru z sensora – czytamy w artykule.

Polecamy najnowszy numer „Focus. Zdrowie i życie” i artykuł o cukrzycy konsultowany przez lek. Jacka Bogdała z NZOZ „Twój lekarz”. Warto przeczytać!

ZABIERZ ZDROWIE NA MAJÓWKĘ - GDZIE PO PORADĘ W DŁUGI WEEKEND?

Przed nami długi majowy weekend, który w tym roku rozpocznie się już w środę. Pamiętajmy, że wiedza o tym, gdzie zgłosić się po pomoc medyczną podczas dni wolnych od pracy, jest równie istotna jak dobrze zaplanowany wypoczynek. Dlatego warto mieć pod ręką listę placówek, które udzielają pomocy w święta. 

NOWOCZESNA TERAPIA BLIZN DLA ZDROWIA I ESTETYKI

Wyraźnie widoczna blizna nie musi już codziennie przypominać o cesarskim cięciu, bolesnym urazie czy przebytej operacji. Właściwa i wcześnie podjęta terapia w Pracowni Rehabilitacji NZOZ Twój Lekarz pozwala na znaczącą poprawę zarówno wyglądu, jak i funkcjonalności tkanki bliznowatej.