Zasady korzystania z nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy w godzinach od 8.00 do 8.00 dnia następnego.

Poradnie Specjalistyczne

Dysponujemy szerokim wachlarzem poradni specjalistycznych, w których czekają na państwa specjaliści z wieloletnim stażem.

Recepty Elektroniczne

Pacjenci zadeklarowani do NZOZ Twój Lekarz mają możliwość zamówienia recept na zapisane w dokumentacji medycznej, stale przyjmowane leki.

Godziny Pracy

Jesteśmy do państwa dyspozycji, w zależności od lokalizacji od poniedziałku do soboty od godziny 8:00 rano.

Niedziela - zamknięte

Pacjent

Warto wiedzieć

Pomoc świadczona jest w punktach nocnej opieki i nie jest związana z lekarzem podstawowej opieki zdrowotne, do którego jesteśmy zapisani. Ubezpieczeni w sytuacji pogorszenia stanu zdrowia mogą korzystać z pomocy dowolnego punktu nocnej opieki.

Informację o tym, gdzie w danym rejonie sprawowana jest nocna i świąteczna opieka lekarska i pielęgniarska, pacjent może uzyskać u swojego lekarza POZ, we właściwym oddziale wojewódzkim NFZ lub jego delegaturze. Świadczenia nocnej i świątecznej opieki lekarskiej są bezpłatne (dla osób ubezpieczonych) i udzielane bez skierowania.

Dyżurujący w przychodni lekarz udziela porad: w warunkach ambulatoryjnych, w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych), telefonicznie.

Warto pamiętać

W dni ustawowo wolne od pracy, po godzinie 18.00 pacjentom przysługują także zabiegi pielęgniarskie w ramach porady udzielonej przez lekarza dyżurującego w POZ oraz zabiegi wynikające z ciągłości leczenia. Zabiegi te mogą być wykonywane przez pielęgniarkę w gabinecie zabiegowym lub w domu pacjenta.

Pogotowie ratunkowe – numer alarmowy – 999 lub 112 – zawsze, kiedy wydaje nam się, że nasze lub czyjeś życie jest zagrożone, należy bezwzględnie telefonować pod numer alarmowy pogotowia ratunkowego.

Karetka wyposażona w specjalistyczny sprzęt ma fachowy zespół ratowniczy, który szybko dojedzie pod wskazany adres. Przyjmujący zgłoszenie dyspozytor potrafi ocenić czy stan zdrowia pacjenta wymaga wysłania karetki, czy też odesłania do nocnej opieki wyjazdowej lub ambulatoryjnej.

Lp. Nazwa świadczeniodawcy Adres miejsca realiz. świadczeń Telefon
1. OPC Sp. z o.o. Wrocław Sp.k. Sobótka, ul. Torowa 4 tel. 71 725 87 93
2 Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka Wrocław, ul. Fieldorfa 5 tel. 71 306 42 22
3 Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu Wrocław, ul. Kamieńskiego 73a tel. 71 327 05 36
4 Szpital Specjalistyczny im A. Falkiewicza Wrocław, ul. Warszawska 2 tel. 71 377 41 16, 883 372 776
5 WOJEWÓDZKI SZPITAL SPECJALISTYCZNY im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu Wrocław, ul. Koszarowa 5 tel. 71 395 76 07
6 Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Świdnicy Świdnica, ul. Leśna 31 Strzegom, ul. Armii Krajowej 23 tel. Świdnica 725 984 321, tel. Strzegom 690 622 220, 690 622 531
7 Szpital Mikulicz Świebodzice, ul. Skłodowskiej-Curie 3-7 tel. 74 641 92 92

 

Pełna informacja o NOCNEJ I ŚWIĄTECZNEJ OPIECE ZDROWOTNEJ wraz z listą placówek dostępna jest na stronie Dolnośląskiego Oddziału NFZ.

Opieka medyczna z refundacją NFZ
i usługi komercyjne

Podstawowa opieka zdrowotna

Poradnie
specjalistyczne

Pracownia
rehabilitacji

Punkty
szczepień

Nasi partnerzy