W NZOZ „Twój Lekarz” dostępna jest szeroka gama zabiegów z zakresu rehabilitacji.

Dbanie o właściwą kondycję to dbanie o dobre samopoczucie, zdrowie i więcej energii do działania. Doświadczeni lekarze i fizjoterapeuci NZOZ „Twój Lekarz” specjalizują się zarówno w profilaktyce zdrowotnej, jak i w diagnozie oraz leczeniu schorzeń narządu ruchu.

Rehabilitacja w NZOZ Twoj Lekarz

Poradnie Specjalistyczne

Dysponujemy szerokim wachlarzem poradni specjalistycznych, w których czekają na państwa specjaliści z wieloletnim stażem.

Recepty Elektroniczne

Pacjenci zadeklarowani do NZOZ Twój Lekarz mają możliwość zamówienia recept na zapisane w dokumentacji medycznej, stale przyjmowane leki.

Godziny Pracy

Jesteśmy do państwa dyspozycji, w zależności od lokalizacji od poniedziałku do soboty od godziny 8:00 rano.

Niedziela - zamknięte

Warto wiedzieć

Nasi specjaliści starannie opiekują się pacjentami na każdym etapie rehabilitacji – dobierają indywidualnie ćwiczenia i zabiegi oraz weryfikują na bieżąco prowadzoną terapię. Stosują sprawdzone metody terapeutyczne z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu (leczenie ultradźwiękami, światłem, prądami leczniczymi, ciepłymi i niskimi temperaturami itd.). Pomagają w powrocie do zdrowia i lepszej kondycji, prowadząc zajęcia w placówce NZOZ „Twój Lekarz” w Kobierzycach (ul. Witosa 5), ale także ucząc pacjentów ćwiczeń, które mogą oni wykonywać w domu.

Rehabilitacja, ćwiczenia

NZOZ „Twój Lekarz” zapewnia szeroką gamę zabiegów z zakresu rehabilitacji.

Masaż klasyczny częściowy

Dobierany indywidualnie według potrzeb, pozwala usunąć napięcia danej części ciała i rozluźnić mięśnie, działa terapeutycznie i relaksująco.

Masaż całego kręgosłupa

Doskonały zabieg leczniczy na dolegliwości kręgosłupa będące wynikiem stresu, przeciążeń, siedzącego trybu życia, braku ruchu czy niedoleczonych kontuzji. Rozluźnia mięśnie przykręgowe i łagodzi ból, wspiera utrzymanie kręgosłupa w prawidłowej pozycji, jest także doskonałym relaksem.

Terapia manualna

Fizjoterapeuta wykorzystuje różne techniki (masaż, relaksacja mięśni, rozciąganie, manualna mobilizacja stawów), aby przywrócić prawidłową mechanikę stawów i przeciwdziałać zaburzeniom układu kostno-stawowego.

Magnetoterapia

Skuteczna metoda leczenia pulsującym polem magnetycznym niskiej częstotliwości. Zalecana m.in. przy stanach zapalnych, pozwala na głębokie oddziaływanie na tkanki. Wykorzystywana w rehabilitacji, ale także w leczeniu chorób wewnętrznych i reumatologii. Pole magnetyczne działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo, poprawia ukrwienie, przyspiesza gojenie się ran i złamań.

Laseroterapia

W laseroterapii wykorzystuje się precyzyjne naświetlanie tkanek z wykorzystaniem niskoenergetycznego lasera biostymulacyjnego. Energia dostarczana do organizmu w postaci światła (z zakresu poczerwieni i czerwieni) wspomaga regenerację organizmu, przyspiesza gojenie się ran.

Ten rodzaj terapii ma również działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, stosowany jest m.in. chorobie zwyrodnieniowej stawów i zapaleniach nerwów, dysfunkcji narządu ruchu.

Krioterapia

Leczenie zimnem poprzez miejscowe schładzanie ciała z wykorzystaniem specjalnego aparatu. Głębokie przekrwienie tkanek ułatwia wykonywanie ćwiczeń, krioterapia miejscowa działa też przeciwbólowo, przeciwzapalnie, zmniejsza obrzęki i napięcie mięśni, zwiększa zakres ruchu w obrębie leczonych stawów.

Światłolecznictwo: lampa sollux, lampa Bio-v

Lampy terapeutyczne wykorzystywane są do nagrzewania tkanek, co zapewnia miejscową poprawę ukrwienia oraz pobudzenie procesów metabolicznych. Mają działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, stymulują układ immunologiczny, stosowane są także do przygotowania mięśni do ćwiczeń czy masażu leczniczego.

Stosowanie różnej barwy filtrów lampy sollux rozszerza zakres możliwości leczniczych.

Ultradźwięki

Leczenie ultradźwiękami, czyli falami dźwiękowymi o wysokiej częstotliwości, polega na poddawaniu tkanek swoistemu mikromasażowi – jest on wynikiem wahania ciśnienia podczas przebiegu fal dźwiękowych, skutkującego przyspieszeniem krążenia i podwyższeniem temperatury. Ta metoda pozwala poprawić pracę układu krążenia i przyspieszyć gojenie się ran, działa rozluźniająco, przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Fonoforeza

Jest to metoda wprowadzania (przez skórę do tkanek) leku za pomocą ultradźwięków. Zapewnia to szybsze i głębsze wnikanie substancji o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym czy poprawiającym ukrwienie.

Elektroterapia: prądy Tens, prądy diadynamiczne, prąd galwaniczny, jontoforeza, elektrostymulacja, interdyn

Elektroterapia wykorzystuje do leczenia schorzeń (m.in. układu ruchu czy neurologicznych) różnego rodzaju prądy lecznicze:

  1. prądy Tens – średniej i wysokiej częstotliwości, stosowane w nerwobólach, bólach mięśni, kręgosłupa i stawów. Poprzez stymulację nerwów wygaszają ból.
  2. prądy diadynamiczne – prądy modulowane małej częstotliwości, o silnym działaniu przeciwbólowym, wykorzystywane np. w dyskopatii czy chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa.
  3. prąd galwaniczny – prąd stały, wykorzystywany przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie do leczenia nerwobóli, chorób zwyrodnieniowych stawów kręgosłupa czy zaburzeń krążenia obwodowego.
  4. jonoforeza – za pomocą prądu stałego wprowadza się do tkanek (przez skórę) leki pomocne przy leczeniu stanów zapalnych skóry, stawów, utrudnionego zrastania się kości.
  5. elektrostymulacja – stymulacja pracy mięśni przy wykorzystaniu elektrod punktowych lub elektrod-pasów.
  6. interdyn – czyli prądy interferencyjne Nemecka, podobne do diadynamicznych, ale silniejsze i jednocześnie przyjemniejsze dla pacjentów; oprócz działania przeciwbólowego poprawiają krążenie i odżywienie tkanek.

Ćwiczenia: w odciążaniu, ćwiczenia czynne wolne

Instruktaże dla pacjentów do wykonywania ćwiczeń w domu

Koszt zabiegów rehabilitacyjnych pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia.
Istnieje również możliwość wykupienia prywatnych zabiegów oraz konsultacji z fizjoterapeutą.

Nasi partnerzy