Wyjazd za granicę

Bez względu na to, czy planujemy spędzić zagraniczny urlop z najbliższymi, zwiedzać indywidualnie Europę czy może odwiedzić rodzinę mieszkającą w jednym z państw UE, dobrze mieć ze sobą Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

Poradnie Specjalistyczne

Dysponujemy szerokim wachlarzem poradni specjalistycznych, w których czekają na państwa specjaliści z wieloletnim stażem.

Recepty Elektroniczne

Pacjenci zadeklarowani do NZOZ Twój Lekarz mają możliwość zamówienia recept na zapisane w dokumentacji medycznej, stale przyjmowane leki.

Godziny Pracy

Jesteśmy do państwa dyspozycji, w zależności od lokalizacji od poniedziałku do soboty od godziny 8:00 rano.

Niedziela - zamknięte

Warto wiedzieć

Świadczenie zdrowotne realizujemy bezpłatnie w ramach umowy z NFZ oraz odpłatnie – według obowiązującego w naszych przychodniach cennika.

EKUZ to dokument potwierdzający, że jego posiadacz jest ubezpieczony w Narodowym Funduszu Zdrowia i ma prawo do opieki zdrowotnej na terenie Unii Europejskiej oraz w Norwegii, Islandii, Liechtensteinie, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Warto go mieć przy sobie i w sytuacjach nagłej potrzeby zdrowotnej okazać lekarzowi czy administracji szpitala.

Jak wyrobić EKUZ?

Wystarczy przed planowanym wyjazdem złożyć w odpowiednim oddziale wojewódzkim NFZ wniosek o wydanie karty. Można to zrobić osobiście lub za pośrednictwem upoważnionej osoby w oddziale, ale także wysłać przez ePUAP, faksem, pocztą zwykłą czy elektroniczną – jako wypełniony i podpisany załącznik. EKUZ wydawana jest bezpłatnie po zweryfikowaniu zgłoszenia. Jeśli zgłosimy się z wnioskiem osobiście, to otrzymamy kartę od razu na miejscu, choć trzeba pamiętać, że w czasie wakacji zwykle chętnych jest sporo i może się to wiązać z czekaniem w kolejce.

Warto pamiętać

Posiadacz Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego korzysta z praw wynikających z ustawodawstwa danego kraju UE/EFTA na tych samych warunkach, co jego obywatele posiadający ubezpieczenie zdrowotne. Ponieważ jednak każde państwo ma różne wytyczne i przepisy odnośnie świadczeń zdrowotnych (nie wszystkie świadczenia są bezpłatne, w niektórych krajach pacjenci muszą ponosić dodatkowe opłaty, tzw. koszty współpłacenia), dlatego warto przed wyjazdem zapoznać się ze szczegółowymi zasadami korzystania z opieki medycznej w krajach UE. A już na miejscu, gdy zajdzie potrzeba skorzystania z pomocy lekarza, warto upewnić się, że działa on w ramach publicznego systemu opieki zdrowotnej.

Wszystkie informacje dotyczące dokumentów uprawniających do korzystania z bezpłatnych świadczeń zdrowotnych na terenie Unii Europejskiej znajdują się na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia: http://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/zalatw-sprawe-krok-po-kroku/jak-wyrobic-karte-ekuz/.

Opieka medyczna z refundacją NFZ
i usługi komercyjne

Podstawowa opieka zdrowotna

Poradnie
specjalistyczne

Pracownia
rehabilitacji

Punkty
szczepień

Nasi partnerzy