Podstawowa Opieka Zdrowotna (POZ) w NZOZ „Twój Lekarz”.
W ramach poradni POZ - udzielamy świadczeń zdrowotnych osobom ubezpieczonym, które dokonały wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej poprzez złożenie odpowiedniej deklaracji w NZOZ „Twój Lekarz”. Zostając pacjentem NZOZ Twój Lekarz dołączasz do grupy ludzi "dobrze zaopiekowanych" i możesz korzystać ze wszystkich placówek naszej sieci.
Poradnie Specjalistyczne
Dysponujemy szerokim wachlarzem poradni specjalistycznych, w których czekają na państwa specjaliści z wieloletnim stażem.
Recepty Elektroniczne
Pacjenci zadeklarowani do NZOZ Twój Lekarz mają możliwość zamówienia recept na zapisane w dokumentacji medycznej, stale przyjmowane leki.
Godziny Pracy
Jesteśmy do państwa dyspozycji, w zależności od lokalizacji od poniedziałku do soboty od godziny 8:00 rano.
Niedziela - zamknięte
Warto wiedzieć
Nasi pacjenci mogą korzystać z porad lekarzy pierwszego kontaktu – specjalistów medycyny rodzinnej, pediatrów, internistów we wszystkich placówkach naszej sieci, niezależnie od miejsca złożenia deklaracji.
Poradnia POZ to:
- konsultacje lekarskie w zakresie profilaktyki, diagnostyki i leczenia chorób,
- opieka pielęgniarki i położnej środowiskowo- rodzinnej,
- szczepienia i bilanse w poradni dziecka zdrowego,
- szkoła rodzenia.
ZASADY KORZYSTANIA Z NOCNEJ I ŚWIĄTECZNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ
Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy w godzinach od 8.00 do 8.00 dnia następnego.
Pomoc świadczona jest punktach nocnej opieki i nie jest związana z lekarzem podstawowej opieki zdrowotne, do którego jesteśmy zapisani. Ubezpieczeni w sytuacji pogorszenia stanu zdrowia mogą korzystać z pomocy dowolnego punktu nocnej opieki. Informację o tym, gdzie w danym rejonie sprawowana jest nocna i świąteczna opieka lekarska i pielęgniarska, pacjent może uzyskać u swojego lekarza POZ, we właściwym oddziale wojewódzkim NFZ lub jego delegaturze.
Świadczenia nocnej i świątecznej opieki lekarskiej są bezpłatne (dla osób ubezpieczonych) i udzielane bez skierowania.
Dyżurujący w przychodni lekarz udziela porad:
- w warunkach ambulatoryjnych,
- w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych),
- telefonicznie.
W dni ustawowo wolne od pracy, po godzinie 18.00 pacjentom przysługują także zabiegi pielęgniarskie w ramach porady udzielonej przez lekarza dyżurującego w POZ oraz zabiegi wynikające z ciągłości leczenia. Zabiegi te mogą być wykonywane przez pielęgniarkę w gabinecie zabiegowym lub w domu pacjenta.
Pogotowie ratunkowe – numer alarmowy – 999 lub 112 – zawsze, kiedy wydaje nam się, że nasze lub czyjeś życie jest zagrożone, należy bezwzględnie telefonować pod numer alarmowy pogotowia ratunkowego.
Karetka wyposażona w specjalistyczny sprzęt ma fachowy zespół ratowniczy, który szybko dojedzie pod wskazany adres. Przyjmujący zgłoszenie dyspozytor potrafi ocenić czy stan zdrowia pacjenta wymaga wysłania karetki, czy też odesłania do nocnej opieki wyjazdowej lub ambulatoryjnej.
L. P. | Nazwa Świadczeniodawcy | Adres miejsca realiz. świadczeń | Telefon |
1. | POGOTOWIE RATUNKOWE Sobótka | Sobótka, ul. Strzelców 2 | tel. 71 390 39 99; 509 754 556 |
2. | Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka | Wrocław, ul. Fieldorfa 5 | tel. 71 306 42 22 |
3. | Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu | Wrocław, ul. Kamieńskiego 73a | tel. 71 32 70 536 |
4. | Szpital Specjalistyczny im A. Falkiewicza | Wrocław, ul. Warszawska 2 | tel. 71 37 74 116, 71 37 74 117, 71 37 74 118, 71 37 74 119 |
5. | WOJEWÓDZKI SZPITAL SPECJALISTYCZNY im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu | Wrocław, ul. Koszarowa 5 | tel. 71 395 76 07 |
6. | Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Świdnicy | Świdnica, ul. Leśna 31 Strzegom, ul. Armii Krajowej 23 | tel. Świdnica 74 66 22 780, tel. Strzegom 74 662 29 70 |
7. | Szpital Mikulicz | Świebodzice, ul. Skłodowskiej-Curie 3-7 | tel. 74 64 19 283 |
PORADNIA LEKARZA POZ
Zapraszamy do zapoznania się z zasadami rejestracji w przychodniach NZOZ „Twój Lekarz” Rejestracja do lekarza POZ: TELEFONICZNA: od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 18.00 pod numerem Call Center 71/311 12 36 ONLINE: całą dobę Dane adresowe oraz godziny pracy poszczególnych placówek świadczących usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej:
- Kobierzyce, ul. Witosa 5
- Wrocław, ul. Skarbowców 121-123
- Ślęza, ul. Przystankowa 2
- Tyniec Mały, ul. Zdrowa 2
- Pustków Wilczkowski, ul. Wrocławska 2
- Pustków Żurawski, ul. Kolejowa 42
- Przychodnia Ołtaszyn Wrocław, ul. Zwycięska 41
- Wrocław Promenady, ul. Zakładowa 11E/1
- Wrocław Krzyki, ul. Krzycka 89B
- Wroclaw Muchobór, ul. Gagarina 110
- Wrocław Jagodno, ul. Buforowa 69
- Wrocław Jagodno, ul. Drabika 74
- Wrocław Popowice, ul. Popowicka 67
Opieka lekarska i pielęgniarska w nocy oraz w dni wolne od pracy: - informacje na stronie internetowej NFZ www.nfz.gov.pl w zakładce „Dla Pacjenta -> Na ratunek -> Nocna i świąteczna opieka zdrowotna”. W stanach zagrożenia życia - Pogotowie Ratunkowe pod numerem telefonu 999.
PORADNIA PEDIATRYCZNA
Rejestracja do lekarza pediatry:
TELEFONICZNA: od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 18.00 pod numerem Call Center 71 3111 236
ONLINE: całą dobę
Placówki świadczące usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej dla dzieci:
- Kobierzyce, ul. Witosa 5
- Wrocław, ul. Skarbowców 121-123
- Ślęza, ul. Przystankowa 2
- Przychodnia Ołtaszyn Wrocław, ul. Zwycięska 41
- Wrocław Promenady, ul. Zakładowa 11E/1
- Wrocław Krzyki, ul. Krzycka 89B
- Wroclaw Muchobór, ul. Gagarina 110
- Wrocław Jagodno, ul. Buforowa 69
- Wrocław Jagodno, ul. Drabika 74
- Wrocław Popowice, ul. Popowicka 67
Ważne dokumenty do pobrania:
Szczepienia dla dzieci
Uwaga: Większość szczepionek dostępna jest w punkcie szczepień naszej przychodni, co zapewnia ich prawidłowe przechowywanie i pozwala zaoszczędzić czas przy ich zakupie.
Według WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) pneumokoki powodują największą liczbę zgonów i powikłań chorób u dzieci w wieku od 0 do 5 lat. Przeciwko pneumokokom można zaszczepić dziecko w każdym wieku.
Wiek: 6 tygodni – cztery dawki. Szczepienie można rozpocząć po 6. tygodniu życia dziecka. Podaje się cztery dawki: trzy dawki co 6 tygodni, czwartą po roku.
Wiek: 6 miesięcy – trzy dawki. Zaczynając szczepienie po 6. miesiącu życia dziecka, podaje się trzy dawki: dwie co 6 tygodni i jedną po roku.
Wiek: 12 miesięcy – 2 dawki. Rozpoczynając szczepienie po pierwszym roku życia dziecka, podaje się dwie dawki co 6 tygodni.
Wiek: powyżej drugiego roku życia – 1 dawka.
Szczepionki: Prevenar, Synflorix.
Szczepienia przeciwko rotawirusom chronią dzieci przed ciężkimi postaciami biegunki i z reguły pozwalają uniknąć hospitalizacji u najmłodszych dzieci. Są to szczepionki doustne. Mamy dwa rodzaje szczepionek: Rotarix (dwudawkowa) co 6 tygodni oraz Rotateq (trzydawkowa), także co 6 tygodni. Szczepionka ta zawiera więcej antygenów.
UWAGA: szczepienia przeciw rotawirusom muszą być wykonane przed ukończeniem przez dziecko 6. miesiąca życia.
Ospa wietrzna i półpasiec są chorobami występującymi na całym świecie, powodowanymi jest przez ten sam wirus Varicella-zoster virus. Ospa wietrzna występuje zwykle u dzieci.
Drogi zakażenia
Wirus wywołujący ospę wietrzną i półpaśca szerzy się drogą kropelkową, przez kontakt bezpośredni i pośrednio przez kontakt z przedmiotami świeżo zanieczyszczonymi wydzieliną z pęcherzyków od chorej osoby. Ospa wietrzna charakteryzuje się wysoką zaraźliwością. Większość ludzi choruje w dzieciństwie, a ponieważ zachorowanie pozostawia trwałą odporność, dorośli są odporni na tę chorobę i powtórne zachorowania na ospę należą do rzadkości.
Szczepionka: Varillix
Warto zaszczepić dziecko przeciw meningokokom, które wywołują zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. Ze względu na dużą ilość szczepień proponujemy uodparniać po pierwszym roku życia. Szczepionka jednodawkowa Neisvac C.
W sezonie jesiennym warto szczepić dzieci przeciwko grypie. Szczególnie te, które chodzą do przedszkoli i żłobków. Szczepienia są także zalecane dla osób starszych, chorych na choroby przewlekłe.
Dzieciom i młodzieży wyjeżdżającym na kolonie i obozy wskazane są szczepienia przeciw odkleszczowemu zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych, tzw. szczepionka przeciw kleszczom. Szczepionka jest trzydawkowa. Drugą dawkę podaje się w okresie od miesiąca do trzech miesięcy od podania pierwszej dawki, trzecią w okresie od sześciu do dwunastu miesięcy po podaniu pierwszej dawki.
UWAGA: szczepienie nie chroni przed boreliozą.
PORADNIA PIELĘGNIARKI POZ
Pielęgniarka środowiskowo -rodzinna opiekuje się kompleksowo pacjentem, jego rodziną i otoczeniem. Do jej zadań w ramach POZ należy profilaktyka i edukacja, a także wykonywanie zabiegów diagnostycznych, leczniczych czy rehabilitacyjnych (na podstawie wytycznych uzyskanych od lekarzy) oraz świadczenia pielęgnacyjne. Pielęgniarka środowiskowo-rodzinna NZOZ „Twój Lekarz”:
Mirosława Piechnik: tel. 668 891 216 Anna Wadas-Ważna: tel. 690 891 213
PORADNIA POŁOŻNEJ POZ
Rodzice bądź opiekunowie, którzy chcą objąć opieką naszej przychodni swoje dziecko, powinni złożyć w wybranej jednostce NZOZ „Twój Lekarz” deklarację (druk dostępny w zakładce „Dla pacjenta/ Zostań pacjentem””). Przy wypełnianiu deklaracji niezbędne jest posiadanie danych osoby, która będzie zgłaszać dziecko do ubezpieczenia (imię, nazwisko, PESEL) . Podczas zgłaszania noworodka konieczne jest także dostarczenie karty uodpornienia (tzw. karty szczepień) wydawanej przez szpital, w którym dziecko się urodziło. Po dokonaniu formalności Państwa dziecko zostanie objęte opieką:
- położnej środowiskowo-rodzinnej - patronaże (od 4 do 6 wizyt do ukończenia 2 miesiąca życia)
- położna POZ: Izabela Ksyta-Moćko
- położna POZ: Beata Słaby
- położna POZ: Aleksandra Bernat
- położna POZ: Ewa Czajkowska
- położna POZ: Karolina Korchut
- położna POZ: Edyta Bronisz
Opieka medyczna z refundacją NFZ
i usługi komercyjne
Podstawowa opieka zdrowotna
Poradnie
specjalistyczne
Pracownia
rehabilitacji
Punkty
szczepień
Nasi partnerzy
Kim jesteśmy
W naszej pracy kierujemy się ideą lekarza rodzinnego, który zapewnia pacjentowi wszechstronną opiekę przez cały czas, nie tylko w momencie jego choroby. Naszą misją jest codzienna troska o zdrowie mieszkańców. Prowadzimy edukację prozdrowotną i propagujemy profilaktykę.
Copyright © Wrocław 2021 NZOZ Twój Lekarz Sp. z o.o. All Rights Reserved.