Zapraszamy do zapoznania się z zasadami rejestracji w przychodniach NZOZ „Twój Lekarz”:
Adres:
Kobierzyce, ul. Witosa 5, 55-040 Kobierzyce
Telefon:
71-311-12-36
Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Piątek: 8-18
Laboratorium: 7.30 – 10
REJESTRACJA DO LEKARZA POZ
Rejestracja do lekarza POZ odbywa się codziennie w godzinach pracy placówki NZOZ „Twój Lekarz”:
Rejestracja telefoniczna: poniedziałek – piątek, godz. 8.00 – 18.00.
Adres:
Ślęza, ul. Przystankowa 2, 55-040 Kobierzyce
Telefon:
71-385-06-39
Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Piątek: 8-19
REJESTRACJA DO LEKARZA POZ
Rejestracja do lekarza POZ odbywa się codziennie w godzinach pracy placówki NZOZ „Twój Lekarz”:
Rejestracja telefoniczna: poniedziałek – piątek, godz. 8.00 – 18.00.
Rejestracja osobista: poniedziałek – piątek, godz. 08.00 – 18.00.
Adres:
Wrocław, ul. Skarbowców 121/123
Telefon:
71-360-89-72
Godziny otwarcia:
Poniedziałek 8-15
Wtorek 10-18
Środa 8-16:30
Czwartek 13-18
Piątek 8-15
Adres:
Wrocław, ul. Kunickiego 37A
Telefon:
71-311-14-89; kom. 533 982 150
Godziny otwarcia:
Poniedziałek 8-15
Wtorek 12-18
Środa 9-18
Czwartek 12-18
Piątek 8-15
REJESTRACJA DO LEKARZA POZ
Rejestracja do lekarza POZ odbywa się codziennie w godzinach pracy placówki NZOZ „Twój Lekarz”
Rejestracja telefoniczna: w godzinach pracy placówki NZOZ „Twój Lekarz” lub poniedziałek – piątek, godz. 8.00 – 18.00 pod numerem Call Center 71/311 12 36
Rodzice bądź opiekunowie, którzy chcą objąć opieką naszej przychodni swoje dziecko, powinni złożyć w wybranej jednostce NZOZ „Twój Lekarz” deklarację (druk dostępny w zakładce „do pobrania”). Przy wypełnianiu deklaracji niezbędne jest posiadanie danych osoby, która będzie zgłaszać dziecko do ubezpieczenia (imię, nazwisko, PESEL) . Podczas zgłaszania noworodka konieczne jest także dostarczenie karty uodpornienia (tzw. karty szczepień) wydawanej przez szpital, w którym dziecko się urodziło. Po dokonaniu formalności państwa dziecko zostanie objęte opieką:
położnej środowiskowo-rodzinnej – patronaże (od 4 do 6 wizyt do ukończenia 2 miesiąca życia);
poradni dzieci zdrowych – patronaż lekarski, szczepienia ochronne, bilanse;
poradni dzieci chorych.
NZOZ „Twój Lekarz” prowadzi sprzedaż szczepionek dla dzieci.
Według WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) pneumokoki powodują największą liczbę zgonów i powikłań chorób u dzieci w wieku od 0 do 5 lat. Przeciwko pneumokokom można zaszczepić dziecko w każdym wieku.
Wiek: 6 tygodni – cztery dawki. Szczepienie można rozpocząć po 6. tygodniu życia dziecka. Podaje się cztery dawki: trzy dawki co 6 tygodni, czwartą po roku.
Wiek: 6 miesięcy – trzy dawki. Zaczynając szczepienie po 6. miesiącu życia dziecka, podaje się trzy dawki: dwie co 6 tygodni i jedną po roku.
Wiek: 12 miesięcy – 2 dawki. Rozpoczynając szczepienie po pierwszym roku życia dziecka, podaje się dwie dawki co 6 tygodni.
Wiek: powyżej drugiego roku życia – 1 dawka.
Szczepionki: Prevenar, Synflorix.
Szczepienia przeciwko rotawirusom chronią dzieci przed ciężkimi postaciami biegunki i z reguły pozwalają uniknąć hospitalizacji u najmłodszych dzieci. Są to szczepionki doustne. Mamy dwa rodzaje szczepionek: Rotarix (dwudawkowa) co 6 tygodni oraz Rotateq (trzydawkowa), także co 6 tygodni. Szczepionka ta zawiera więcej antygenów.
UWAGA: szczepienia przeciw rotawirusom muszą być zrealizowane przed ukończeniem 6. miesiąca życia.
Przechorowanie ospy wietrznej może prowadzić do upośledzenia odporności, powodując wzmożoną skłonność do różnych zachorowań bakteryjnych. Ponadto często ospie wietrznej towarzyszy wysoka gorączka i bardzo silny świąd skóry, narażając dziecko na cierpienie. Szczepienie wykonujemy po 8. miesiącu życia, jednorazowo. Szczepionka nosi nazwę Varilix.
Warto też zaszczepić dziecko przeciw meningokokom, które wywołują zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. Ze względu na dużą ilość szczepień proponujemy uodparniać po pierwszym roku życia. Szczepionka jednodawkowa Neisvac C.
W sezonie jesiennym warto szczepić dzieci przeciwko grypie. Szczególnie te, które chodzą do przedszkoli i żłobków. Szczepienia są także zalecane dla osób starszych, chorych na choroby przewlekłe.
Dzieciom i młodzieży wyjeżdżającym na kolonie i obozy wskazane są szczepienia przeciw odkleszczowemu zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych, tzw. szczepionka przeciw kleszczom. Szczepionka jest trzydawkowa. Drugą dawkę podaje się w okresie od miesiąca do trzech miesięcy od podania pierwszej dawki, trzecią w okresie od sześciu do dwunastu miesięcy po podaniu pierwszej dawki.
UWAGA: szczepienie nie chroni przed boreliozą.
Większość szczepionek dostępna jest w punkcie szczepień naszej przychodni, co zapewnia ich prawidłowe przechowywanie i pozwala zaoszczędzić czas przy ich zakupie.
Szczegółowych informacji udziela pielęgniarka z punktu szczepień Beata Ruszel.
POBIERZ KALENDARZ SZCZEPIEŃ