Co trzeba wiedzieć na temat "koronawirusa".

Naukowe badania nad zdrowotnymi skutkami zakażenia wirusem SARS-CoV-2 ciągle trwają, dlatego musimy za wszelką cenę unikać tego ryzyka. Warto też uporządkować wiedzę o sposobach postępowania w konkretnych przypadkach.

Na skróty:

Poradnie Specjalistyczne

Dysponujemy szerokim wachlarzem poradni specjalistycznych, w których czekają na państwa specjaliści z wieloletnim stażem.

Recepty Elektroniczne

Pacjenci zadeklarowani do NZOZ Twój Lekarz mają możliwość zamówienia recept na zapisane w dokumentacji medycznej, stale przyjmowane leki.

Godziny Pracy

Jesteśmy do państwa dyspozycji, w zależności od lokalizacji od poniedziałku do soboty od godziny 8:00 rano.

Niedziela - zamknięte

Warto wiedzieć

JAK STWIERDZA SIĘ ZAKAŻENIE KORONAWIRUSEM? Podstawą do stwierdzenia zakażenia jest TEST MOLEKULARNY RT-PCR w kierunku SARS-COV-2. To tak zwany test genetyczny, na wynik którego czekamy od 1 do 3 dni. Skierowanie na bezpłatny test może wystawić lekarz Podstawowej Opieki Zdrowotnej /POZ/ po ocenie stanu zdrowia pacjenta w czasie teleporady lub wizyty osobistej. Na testy molekularne kierowane są osoby, u których występują objawy charakterystyczne dla COVID-19, przede wszystkim: gorączka, kaszel, duszności i problemy z oddychaniem, bóle mięśniowe, utrata węchu lub smaku.

Skierowanie na TEST MOLEKULARNY RT-PCR wystawiane jest w aplikacji www.gabinet.gov.pl. Pacjent po otrzymaniu informacji o wystawieniu skierowania, powinien telefonicznie umówić termin badania w wybranym punkcie pobrań, a następnie własnym transportem udać się na badanie, unikając kontaktu z innymi osobami.

Kwarantanna

Kolejna fala pandemii nabiera tempa. Koronawirus nie daje za wygraną. Co zrobić, gdy statystyki szybują, a w naszym najbliższym otoczeniu jest coraz więcej osób, które miały z nim kontakt?

Czas uświadomić sobie, że każdy z nas może ulec zakażeniu i zachorować. Prawdopodobieństwo jest duże, dlatego musimy wiedzieć, co robić gdy dowiemy się, że jesteśmy „w polu rażenia” wirusa.

Groźniejszy od COVID-19 może okazać się brak rzetelnej wiedzy. Dlatego zebraliśmy podstawowe pojęcia oraz informacje o tym jak postępować w przypadku zakażenia.

Dane statystyczne wskazują, że nie powinniśmy ulegać panice. Analizy rozprzestrzeniania się koronawirusa i wzrostu liczby zachorowań w pierwszej fali pandemii, dają naukowcom podstawy by twierdzić, że od 50 do 80 procent zarażonych przechodzi COVID-19 bezobjawowo, lub z niewielkimi symptomami infekcji. U około 20 procent zakażonych objawy są poważniejsze, a u kilku procent choroba przybiera ciężką i bardzo ciężką postać. To jednak tylko dane statystyczne.

Opieka medyczna z refundacją NFZ
i usługi komercyjne

Podstawowa opieka zdrowotna

Poradnie
specjalistyczne

Pracownia
rehabilitacji

Punkty
szczepień

Zapraszamy do naszych przychodni w gminie Kobierzyce i na południu Wrocławia.

TWÓJ LEKARZ
PRZYCHODNIE W GMINIE KOBIERZYCE

Kobierzyce

Przychodnia w Kobierzycach zapewnia usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) dla dzieci i dorosłych. Na miejscu przyjmuje 9 specjalistów różnych dziedzin, a pacjent może skorzystać nie tylko z konsultacji, ale także z badań diagnostycznych czy zabiegów rehabilitacyjnych.

Dowiedz się więcej →

Ślęza

Przychodnia w Ślęzie zapewnia usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) dla dzieci i dorosłych, jak również pobieranie materiału do badań laboratoryjnych.

Dowiedz się więcej →

Bielany Wrocławskie

Przychodnia w Bielanach Wrocławskich zapewnia kompleksową opiekę dla dzieci i dorosłych. Na miejscu przyjmuje 16 specjalistów różnych dziedzin, a pacjent może skorzystać z konsultacji i badań diagnostycznych. Działa tu pracownia USG.

Dowiedz się więcej →

Tyniec Mały

Przychodnia w Tyńcu Małym zapewnia usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) dla dzieci i dorosłych, jak również pobieranie materiału do badań laboratoryjnych.

Dowiedz się więcej →

Pustków Wilczkowski

Przychodnia w Pustkowie Wilczkowskim zapewnia usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) oraz pobieranie materiału (krew) do badań laboratoryjnych.

Dowiedz się więcej →

Pustków Żurawski

Przychodnia w Pustkowie Żurawskim zapewnia usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) dla dzieci i dorosłych oraz konsultacje specjalistyczne z zakresu chirurgii oraz stomatologii. W wyznaczonym dniu odbywa się również pobieranie materiału do badań laboratoryjnych.

Dowiedz się więcej →

TWÓJ LEKARZ
PRZYCHODNIE WE WROCŁAWIU

Wrocław - Zwycięska

Zwycięska 41 to placówka, w której przyjmują lekarze pierwszego kontaktu, pediatrzy oraz specjaliści medycyny rodzinnej. Pacjenci mogą tu także korzystać z kilkunastu poradni specjalistycznych. Przychodnia dysponuje nowoczesnym sprzętem do ultrasonografii, endoskopii laryngologicznej, diagnostyki okulistycznej i spirometrii.

Dowiedz się więcej →

Wrocław - Gagarina

Wrocławska przychodnia przy ul. Gagarina 110 oferuje usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) dla dzieci i dorosłych, jak również pobieranie materiału do badań laboratoryjnych.


Dowiedz się więcej →

Wrocław Skarbowców

Wrocławska przychodnia przy ul. Skarbowców 121/123 oferuje usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) dla dzieci i dorosłych, jak również pobieranie materiału do badań laboratoryjnych. Przyjmują tu także specjaliści z zakresu neurologii.
 

Dowiedz się więcej →

Promenady Wrocławskie

Wrocławska przychodnia przy ul. Zakładowej 11e oferuje opiekę lekarzy pierwszego kontaktu, pediatrów, internistów oraz specjalistów medycyny rodzinnej. Zostając pacjentem NZOZ Twój Lekarz dołączasz do grupy ludzi "dobrze zaopiekowanych".

Dowiedz się więcej →

Krzycka

Wrocławska przychodnia przy ul. Krzyckiej 89B oferuje usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) dla dzieci zdrowych.

Dowiedz się więcej →

Często Zadawane Pytania

REJESTRACJA KROK PO KROKU
Seniorzy mogą rejestrować się na szczepienia w następujący sposób:

  • elektronicznie przez Internetowe Konto Pacjenta,
  • przez ogólnokrajową infolinię – 989,
  • w NZOZ Twój Lekarz pod numerem 71 311 12 36 wew. „0”.

DEKLARACJE CHĘCI PRZYJĘCIA SZCZEPIONKI DLA OSÓB OD 18 DO 69 LAT
Osoby, które mają od 18 do 69 lat składają deklaracje gotowości przyjęcia szczepionki na stronie https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/
Wypełnienie formularza oznacza, że w momencie gdy szczepieniami objęte zostaną kolejne grupy wiekowe osoby, które wypełniły deklarację będą miały wystawione e-skierowania na szczepienie. Takie e-skierowanie jest podstawą do zarejestrowania się w punkcie szczepień.

Wszystkie informacje na temat szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 dostępne są na stronie: www.gov.pl/szczepimysie

Nasi partnerzy