Przygotowanie do badań

Badania wykonywane w NZOZ „Twój Lekarz”:

Poradnie Specjalistyczne

Dysponujemy szerokim wachlarzem poradni specjalistycznych, w których czekają na państwa specjaliści z wieloletnim stażem.

Recepty Elektroniczne

Pacjenci zadeklarowani do NZOZ Twój Lekarz mają możliwość zamówienia recept na zapisane w dokumentacji medycznej, stale przyjmowane leki.

Godziny Pracy

Jesteśmy do państwa dyspozycji, w zależności od lokalizacji od poniedziałku do soboty od godziny 8:00 rano.

Niedziela - zamknięte

Przygotowanie do badań

 1. Badanie laboratoryjne krwi: 
  Pobieranie krwi odbywa się zwykle rano. Pacjent powinien stawić się na czczo, tj. od kolacji zjedzonej poprzedniego dnia nie należy przyjmować jedzenia i picia z wyjątkiem wody. Jeśli pacjent przyjmuje na stałe leki, powinien przyjąć je w dniu badania, popijając niewielką ilością wody. Przed badaniem należy też unikać wysiłku fizycznego oraz stresu.
 2. Badanie laboratoryjne moczu: 
  Pobieranie moczu należy przeprowadzić z zachowaniem szczególnej higieny. Przed badaniem należy dokładnie umyć okolice ciała sąsiadujące bezpośrednio z cewką moczową. Pojemnik, do którego pacjent oddaje mocz, powinien być sterylny. Mocz pobiera się rano, z tzw. środkowego strumienia (środkowa porcja oddawanego moczu). Mocz należy dostarczyć do laboratorium w ciągu 2-3 godz.
 1. Testy skórne- panel atopowy, panel skórny, panel wziewny: 
  Na wizycie należy poinformować lekarza alergologa o wszystkich przyjmowanych lekach. 14 dni przed badaniem nie należy opalać się w solarium oraz wystawiać skóry na słońce. 7 – 14 dni przed testami należy odstawić leki przeciwalergiczne. Tydzień przed badaniem nie należy aplikować leków w postaci maści i kremów, szczególnie ze sterydami na przedramiona.
 2. Spirometria: 
  Nie wymaga przygotowania.
 1. Biopsja tarczycy: 
  Badanie nie wymaga wcześniejszego przygotowania
 1. Całodobowy pomiar ciśnienia (ABPM): 
  Do badania warto założyć bawełnianą koszulkę z krótkim rękawem, a także luźne okrycie wierzchnie. Istotne jest, by miało ono szerokie rękawy. Należy też unikać tkanin sztucznych, łatwo elektryzujących się – może to zakłócić wyniki badania.
  Podczas pomiaru całodobowego pacjenci prowadzą normalną aktywność.
 2. Holter EKG: 
  Zwykle nie wymaga przygotowania. Osoby z mocno owłosioną klatką piersiową powinny być przygotowane na częściowe ogolenie zarostu tak, by elektrody trzymały się na powierzchni skóry.
 3. Próba wysiłkowa: 
  Bezpośrednio przed badaniem pacjent nie powinien przyjmować posiłków, a także palić papierosów oraz pić mocnej kawy i herbaty. Dla własnego komfortu powinien założyć wygodne buty i strój. W przypadku przyjmowania leków na stałe należy skonsultować się z kierującym na badanie lekarzem, który zadecyduje o ich przyjęciu lub ewentualnym odstawieniu.
 4. USG serca: 
  Badanie nie wymaga wcześniejszego przygotowania.
 1. Endoskopia laryngologiczna: 
  Pacjent na badanie nie powinien się zgłaszać w czasie męczącego kaszlu, który uniemożliwiłby wykonanie badania. Na 3h przed badaniem nie należy spożywać posiłku.
 1. Badanie EEG, Badanie EEG po nocy bezsennej (deprywacji snu), Badanie EEG podczas snu: 
  Badania po deprywacji snu (bezsennej nocy)- 24 godzinnym czuwaniu muszą być wykonywane rano, żeby pacjent nie był pozbawiony snu dłużej niż to konieczne. Na to badanie Pacjent nie powinien przyjeżdżać sam – nie może prowadzić samochodu/innego pojazdu gdyż potencjalnie może stwarzać zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Przed badaniem Pacjent powinien zjeść lekki posiłek. Nie należy nakładać na włosy kremów, żeli oraz lakieru.
 2. Badanie EEG w czuwaniu, Badanie EEG- mapping: 
  Badanie nie wymaga wcześniejszego przygotowania.
 1. Badanie przepływów żył głębokich kończyn dolnych: 
  Do badania należy się przygotować jak do badania jamy brzusznej. W przeddzień badania należy przyjąć ostatni posiłek ok. godziny 18.00 (jeśli badanie odbywa się w godzinach porannych), później można pić wodę niegazowaną oraz herbatę. Jeśli badanie odbywa się w godzinach popołudniowych, należy powstrzymać się od przyjmowania pokarmów na 6 godzin przed badaniem. Aby wykluczyć wzdęcia, zaleca się też przyjęcie w dniu poprzedzającym badanie 2 kapsułek Espumisanu 3 razy w ciągu dnia.
 2. Doppler tętnic dogłowowych: 
  Badanie nie wymaga wcześniejszego przygotowania.
 1. Badanie dna oka: 
  Badanie nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Przed badaniem należy zdjąć soczewki kontaktowe.
 2. Badanie pola widzenia: 
  Badanie nie wymaga wcześniejszego przygotowania.
  W trakcie badania należy skoncentrować się i ściśle współpracować z personelem.
 3. Komputerowe badanie wzroku: 
  Badanie nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Przed badaniem należy zdjąć soczewki kontaktowe.
 1. Spirometria: 
  Nie wymaga przygotowania.
 1. USG ginekologiczne: 
  Przed badaniem dopochwowym należy opróżnić pęcherz moczowy. Jeśli badanie przeprowadzane jest przez powłoki brzuszne, należy się zgłosić z pełnym pęcherzem.
 2. USG jamy brzusznej: 
  W przeddzień badania należy przyjąć ostatni posiłek ok. godziny 18.00 (jeśli badanie odbywa się w godzinach porannych), później można pić wodę niegazowaną oraz herbatę. Aby wykluczyć wzdęcia, zaleca się też przyjęcie w dniu poprzedzającym badanie 2 kapsułek Espumisanu 3 razy w ciągu dnia. USG jamy brzusznej przeprowadzane jest na czczo. Podczas badania narządów miednicy małej bezwzględnym warunkiem jest wypełnienie pęcherza moczowego.
  Niemowlęta należy badać przed porą karmienia.

  Przygotowanie dzieci do badania USG jamy brzusznej. 
  Na badanie należy przynieść poprzednie wyniki badań obrazowych oraz inna dokumentację lekarską dotyczącą diagnostyki i leczenia.Noworodki i niemowlęta: 
  – Bez konieczności stosowania diety przed badaniem;
  – Proszę wziąć picie (herbata, woda, ew. mleko);
  – Kocyk lub podkład, ulubioną zabawkę;
  – Smoczek (o ile dziecko korzysta ze smoczka)

  Dzieci w wieku przedszkolnym: 
  – Na 2 dni przed badaniem nie podajemy dziecku surowych owoców, warzyw, gazowanych płynów, potraw wzdymających; stosujemy dietę lekką;
  Na dwa dni przed badaniem i rano w dniu badania podajemy Espumisan w dawce 100mg/1ml: Espumisan 3×25 kropli;
  – Dziecko nie powinno jeść ok. 4 godziny przed badaniem;
  – Dziecko należy napoić (wodą, herbatą – NIE SOKIEM) w objętości 250ml na 2 godziny przed badaniem; nie podawać płynów bezpośrednio przed badaniem;
  – Badanie wykonuje się przy wypełnionym pęcherzu moczowym (dziecko powinno zgłaszać potrzebę oddania moczu);
  – Dzień przed, a najlepiej rano w dniu badania, dziecko powinno się wypróżnić.

  Dzieci w wieku szkolnym: 
  – Na 3 dni przed badaniem nie podajemy dziecku surowych owoców, warzyw, gazowanych płynów, potraw wzdymających, gumy do żucia; stosujemy dietę lekką;
  Na 2 dni przed badaniem i rano w dniu badania podajemy Espumisan w dawce 100mg/1ml: Espumisan 3×25 kropli;
  U osób powyżej 14 roku życia, cierpiących na wzdęcia lub otyłych: Ulgix Max Wzdęcia 2×1 kaps. oraz rano, w dniu badania 1 kaps.

  – Badanie powinno być wykonane około 6 godzin po jedzeniu (na czczo)
  – Należy dziecko napoić (wodą, herbatą – NIE SOKIEM) w objętości 250-500 ml na 2 godziny przed badaniem; nie podawać płynów bezpośrednio przed badaniem;
  – Badanie wykonuje się przy wypełnionym pęcherzu moczowym (dziecko powinno zgłaszać potrzebę oddania moczu);
  – Dzień przed, a najlepiej rano w dniu badania, dziecko powinno się wypróżnić.

 3. USG piersi:  
  Badanie nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Najlepiej przeprowadzić je w pierwszej fazie cyklu miesięcznego. Bezpośrednio przed badaniem nie należy stosować kremów i balsamów, a także dezodorantów i talków (szczególnie pod pachami).
 4. USG serca: 
  Badanie nie wymaga wcześniejszego przygotowania.
 5. USG stawów: 
  Badanie nie wymaga wcześniejszego przygotowania.
 6. USG ślinianek: 
  Badanie nie wymaga wcześniejszego przygotowania.
 7. USG tarczycy: 
  Badanie nie wymaga wcześniejszego przygotowania.
 8. USG urologiczne: 
  Aby wyeliminować gazy z jamy brzusznej, należy się powstrzymać przez co najmniej 8 godzin od przyjmowania pokarmów lub przyjąć 6-8 tabletek węgla leczniczego. Badanie przeprowadzane jest na czczo. Przed badaniem nie należy także pić napojów gazowanych ani palić papierosów.
 9. USG węzłów chłonnych: 
  Badanie nie wymaga wcześniejszego przygotowania.
 10. USG bioder u dzieci: 
  Badanie nie wymaga wcześniejszego przygotowania.

Szlachetne Zdrowie

NZOZ Twój Lekarz to zespół profesjonalistów różnych dziedzin medycyny zapewniający holistyczną opiekę nad dorosłymi i dziećmi. Troska o zdrowie, to najważniejszy cel naszej pracy. Wiemy jak ważny jest szybki dostęp do lekarzy oraz badań diagnostycznych.

Zapraszamy do naszych przychodni w gminie Kobierzyce i na południu Wrocławia.

TWÓJ LEKARZ
PRZYCHODNIE W GMINIE KOBIERZYCE

Kobierzyce

Przychodnia w Kobierzycach zapewnia usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) dla dzieci i dorosłych. Na miejscu przyjmuje 9 specjalistów różnych dziedzin, a pacjent może skorzystać nie tylko z konsultacji, ale także z badań diagnostycznych czy zabiegów rehabilitacyjnych.

Dowiedz się więcej →

Ślęza

Przychodnia w Ślęzie zapewnia usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) dla dzieci i dorosłych, jak również pobieranie materiału do badań laboratoryjnych.

Dowiedz się więcej →

Bielany Wrocławskie

Przychodnia w Bielanach Wrocławskich zapewnia kompleksową opiekę dla dzieci i dorosłych. Na miejscu przyjmuje 16 specjalistów różnych dziedzin, a pacjent może skorzystać z konsultacji i badań diagnostycznych. Działa tu pracownia USG.

Dowiedz się więcej →

Tyniec Mały

Przychodnia w Tyńcu Małym zapewnia usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) dla dzieci i dorosłych, jak również pobieranie materiału do badań laboratoryjnych.

Dowiedz się więcej →

Pustków Wilczkowski

Przychodnia w Pustkowie Wilczkowskim zapewnia usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) oraz pobieranie materiału (krew) do badań laboratoryjnych.

Dowiedz się więcej →

Pustków Żurawski

Przychodnia w Pustkowie Żurawskim zapewnia usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) dla dzieci i dorosłych oraz konsultacje specjalistyczne z zakresu chirurgii oraz stomatologii. W wyznaczonym dniu odbywa się również pobieranie materiału do badań laboratoryjnych.

Dowiedz się więcej →

TWÓJ LEKARZ
PRZYCHODNIE WE WROCŁAWIU

Wrocław - Zwycięska

Zwycięska 41 to nowa placówka NZOZ Twój Lekarz dynamicznie rozwijającego się ośrodka medycznego, który otacza opieką niemal 30 tysięcy pacjentów w południowych dzielnicach Wrocławia

Dowiedz się więcej →

Wrocław - Kunickiego

Wrocławska przychodnia przy ul. Kunickiego 37A oferuje usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) dla dzieci i dorosłych, jak również pobieranie materiału do badań laboratoryjnych.

Dowiedz się więcej →

Wrocław Skarbowców

Wrocławska przychodnia przy ul. Skarbowców 121/123 oferuje usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) dla dzieci i dorosłych, jak również pobieranie materiału do badań laboratoryjnych. Przyjmują tu także specjaliści z zakresu neurologii.
 

Dowiedz się więcej →

Promenady Wrocławskie

Wrocławska przychodnia przy ul. Zakładowej 11e oferuje opiekę lekarzy pierwszego kontaktu, pediatrów, internistów oraz specjalistów medycyny rodzinnej. Zostając pacjentem NZOZ Twój Lekarz dołączasz do grupy ludzi "dobrze zaopiekowanych".

Dowiedz się więcej →

Krzycka

Wrocławska przychodnia przy ul. Krzyckiej 89B oferuje usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) dla dzieci zdrowych.

Dowiedz się więcej →

Opieka medyczna z refundacją NFZ
i usługi komercyjne

Podstawowa opieka zdrowotna

Poradnie
specjalistyczne

Pracownia
rehabilitacji

Punkty
szczepień

Nasi partnerzy