Masz pytania?
Dla państwa wygody przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Poradnie Specjalistyczne
Dysponujemy szerokim wachlarzem poradni specjalistycznych, w których czekają na państwa specjaliści z wieloletnim stażem.
Recepty Elektroniczne
Pacjenci zadeklarowani do NZOZ Twój Lekarz mają możliwość zamówienia recept na zapisane w dokumentacji medycznej, stale przyjmowane leki.
Godziny Pracy
Jesteśmy do państwa dyspozycji, w zależności od lokalizacji od poniedziałku do soboty od godziny 8:00 rano.
Niedziela - zamknięte
Często Zadawane Pytania
W naszej przychodni uruchomiliśmy rejestrację online na wizyty prywatne oraz do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (POZ). Rejestracja dostępna jest pod adresem: http://przychodniakobierzyce.pl/rejestracja
Każda z placówek NZOZ „Twój Lekarz” posiada dostęp do Elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorców (eWUŚ). Dzięki temu personel może natychmiast sprawdzić, czy dana osoba jest ubezpieczona i ma prawo do bezpłatnej opieki medycznej – bez konieczności przedstawiania przez nią zaświadczeń czy druków RMUA.
Pacjent zgłaszający się do przychodni podaje tylko w rejestracji swój numer PESEL i potwierdza tożsamość (za pomocą dowodu osobistego, paszportu czy prawa jazdy, a w przypadku dziecka objętego obowiązkiem szkolnym do 18 roku życia – aktualnej legitymacji szkolnej).
Tak, pacjent ma prawo wyboru specjalisty, u którego będzie realizował skierowanie.
W placówce funkcjonuje call center - jeżeli linia jest zajęta bądź połączenie nie zostało odebrane, po 3 sekundach, połączenie jest przełączane do wolnego agenta call center.
W przypadku konieczności usprawiedliwienia czasowej niezdolności pracownika do pracy (spowodowanej jego chorobą czy też koniecznością zapewnienia opieki choremu członkowi rodziny) zostanie wypisane zaświadczenie na formularzu ZUS ZLA.
Aby takie zaświadczenie, czyli zwolnienie lekarskie, było ważne, konieczne jest podanie na druku ZUS ZLA następujących danych:
przez osobę wypisującą ZLA :
- imię i nazwisko ubezpieczonego,
- adres, pod którym przebywać będzie w trakcie trwania zwolnienia,
- termin zwolnienia, wskazania lekarskie i kod literowy zwolnienia,
przez pacjenta:
- numer PESEL ubezpieczonego (lub serię i numer paszportu, jeśli nie nadano numeru PESEL),
- NIP zakładu pracy.
Jeśli jesteście Państwo zatrudnieni w więcej niż jednej firmie, wtedy konieczne będzie wystawienie osobnego zwolnienia dla każdego z pracodawców, a więc podanie NIP każdego z płatników składek.
Druk ZUS ZLA przeznaczony jest dla pracowników pozostających w stosunku pracy. Osoby zatrudnione w innej formie takiego druku nie otrzymują. Ubezpieczeni w KRUS mogą - na podstawie zaświadczenia lekarskiego o czasowej niezdolności do pracy z powodu choroby, wystawionego na druku ZUS ZLA – starać się o zasiłek chorobowy. Przysługuje on za każdy dzień niezdolności do pracy trwającej nieprzerwanie co najmniej 30 dni, nie dłużej jednak niż przez 180 dni.
Nie, przed badaniem należy bezwzględnie przyjąć przepisane przez lekarza leki i popić je wodą. Bycie na czczo oznacza, że nie można przed badaniem zjeść posiłku, wypić kawy lub herbaty, co mogłoby po prostu zafałszować wynik badania. W przypadku osób chorujących przewlekle np. na cukrzycę jeżeli to możliwe, należy odłożyć pierwszy posiłek i przyjęcie insuliny na czas po badaniu lub uwzględnić to podczas odczytywania wyników.
Skierowanie do poradni specjalistycznej jest ważne od czasu wydania do wyleczenia danej jednostki chorobowej. W związku z tym w nowym roku kalendarzowym nie ma konieczności przepisywania skierowania.
- USG ginekologiczne Przed badaniem dopochwowym należy opróżnić pęcherz moczowy. Jeśli badanie przeprowadzane jest przez powłoki brzuszne, należy się zgłosić z pełnym pęcherzem.
- USG jamy brzusznej W przeddzień badania należy przyjąć ostatni posiłek ok. godziny 18.00 (jeśli badanie odbywa się w godzinach porannych), później można pić wodę niegazowaną oraz herbatę. Aby wykluczyć wzdęcia, zaleca się też przyjęcie w dniu poprzedzającym badanie 2 kapsułek Espumisanu 3 razy w ciągu dnia. USG jamy brzusznej przeprowadzane jest na czczo. Podczas badania narządów miednicy małej bezwzględnym warunkiem jest wypełnienie pęcherza moczowego. Niemowlęta należy badać przed porą karmienia.Przygotowanie dzieci do badania USG jamy brzusznej. Na badanie należy przynieść poprzednie wyniki badań obrazowych oraz inna dokumentację lekarską dotyczącą diagnostyki i leczenia.Noworodki i niemowlęta: – Bez konieczności stosowania diety przed badaniem; – Proszę wziąć picie (herbata, woda, ew. mleko); – Kocyk lub pokład, ulubioną zabawkę; – Smoczek (o ile dziecko korzysta ze smoczka) Dzieci w wieku przedszkolnym: – Na 2 dni przed badaniem nie podajemy dziecku surowych owoców, warzyw, gazowanych płynów, potraw wzdymających; stosujemy dietę lekką; Na dwa dni przed badaniem i rano w dniu badania podajemy Espumisan w dawce 100mg/1ml: Espumisan 3×25 kropli; – Dziecko nie powinno jeść ok. 4 godziny przed badaniem; – Dziecko należy napoić (wodą, herbatą – NIE SOKIEM) w objętości 250ml na 2 godziny przed badaniem; nie podawać płynów bezpośrednio przed badaniem; – Badanie wykonuje się przy wypełnionym pęcherzu moczowym (dziecko powinno zgłaszać potrzebę oddania moczu); – Dzień przed, a najlepiej rano w dniu badania, dziecko powinno się wypróżnić. Dzieci w wieku szkolnym: – Na 3 dni przed badaniem nie podajemy dziecku surowych owoców, warzyw, gazowanych płynów, potraw wzdymających, gumy do żucia; stosujemy dietę lekką; Na 2 dni przed badaniem i rano w dniu badania podajemy Espumisan w dawce 100mg/1ml: Espumisan 3×25 kropli; U osób powyżej 14 roku życia, cierpiących na wzdęcia lub otyłych: Ulgix Max Wzdęcia 2×1 kaps. oraz rano, w dniu badania 1 kaps. – Badanie powinno być wykonane około 6 godzin po jedzeniu (na czczo) – Należy dziecko napoić (wodą, herbatą – NIE SOKIEM) w objętości 250-500 ml na 2 godziny przed badaniem; nie podawać płynów bezpośrednio przed badaniem; – Badanie wykonuje się przy wypełnionym pęcherzu moczowym (dziecko powinno zgłaszać potrzebę oddania moczu); – Dzień przed, a najlepiej rano w dniu badania, dziecko powinno się wypróżnić.
- USG piersi Badanie nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Najlepiej przeprowadzić je w pierwszej fazie cyklu miesięcznego. Bezpośrednio przed badaniem nie należy stosować kremów i balsamów, a także dezodorantów i talków (szczególnie pod pachami).
- USG serca Badanie nie wymaga wcześniejszego przygotowania.
- USG stawów Badanie nie wymaga wcześniejszego przygotowania.
- USG ślinianek Badanie nie wymaga wcześniejszego przygotowania.
- USG tarczycy Badanie nie wymaga wcześniejszego przygotowania.
- USG urologiczne Aby wyeliminować gazy z jamy brzusznej, należy się powstrzymać przez co najmniej 8 godzin od przyjmowania pokarmów lub przyjąć 6-8 tabletek węgla leczniczego. Badanie przeprowadzane jest na czczo. Przed badaniem nie należy także pić napojów gazowanych ani palić papierosów.
- USG węzłów chłonnych Badanie nie wymaga wcześniejszego przygotowania.
- USG bioder u dzieci Badanie nie wymaga wcześniejszego przygotowania.
Rodzice bądź opiekunowie, którzy chcą objąć opieką naszej przychodni swoje dziecko, powinni złożyć w wybranej jednostce NZOZ „Twój Lekarz” deklarację (druk dostępny w zakładce „do pobrania”). Przy wypełnianiu deklaracji niezbędne jest posiadanie danych osoby, która będzie zgłaszać dziecko do ubezpieczenia (imię, nazwisko, PESEL) . Podczas zgłaszania noworodka konieczne jest także dostarczenie karty uodpornienia (tzw. karty szczepień) wydawanej przez szpital, w którym dziecko się urodziło. Po dokonaniu formalności państwa dziecko zostanie objęte opieką:
- położnej środowiskowo-rodzinnej – patronaże (od 4 do 6 wizyt do ukończenia 2 miesiąca życia);
- poradni dzieci zdrowych – patronaż lekarski, szczepienia ochronne, bilanse;
- poradni dzieci chorych.
Wizyty osobiste dostępne są od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00.
Pacjenci zadeklarowani do NZOZ Twój Lekarz mają możliwość zamówienia recept na zapisane w dokumentacji medycznej, stale przyjmowane leki. Zamówienia można składać za pomocą formularza przesyłanego na adres e-mail lub telefonicznie pod numer 71 311 12 36. Kliknij tutaj aby uzyskać więcej informacji
Opieka medyczna z refundacją NFZ
i usługi komercyjne
Podstawowa opieka zdrowotna
Poradnie
specjalistyczne
Pracownia
rehabilitacji
Punkty
szczepień
Nasi partnerzy
Kim jesteśmy
W naszej pracy kierujemy się ideą lekarza rodzinnego, który zapewnia pacjentowi wszechstronną opiekę przez cały czas, nie tylko w momencie jego choroby. Naszą misją jest codzienna troska o zdrowie mieszkańców. Prowadzimy edukację prozdrowotną i propagujemy profilaktykę.
Copyright © Wrocław 2021 NZOZ Twój Lekarz Sp. z o.o. All Rights Reserved.