Rusza akcja szczepień przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego w sieci przychodni „Twój Lekarz”. Od 1 czerwca 2023 roku możesz zapisać swoje dziecko na bezpłatne szczepienia dwudawkowym preparatem GARDASIL 9. Są one dostępne dla wszystkich dziewcząt i chłopców w wieku 12 i 13 lat. Nie potrzebujesz skierowania, wystarczy zarejestrować dziecko pod numerem 71 311 12 36. Rejestracji można dokonać w godzinach od 10:00 do 18:00.

SZCZEPIONKA PRZECIW HPV – SKUTECZNA PROFILAKTYKA

Szczepienie przeciw HPV w wieku nastoletnim to zdaniem specjalistów najskuteczniejsza forma profilaktyki. Zapobiega nie tylko rozwojowi wirusa HPV w organizmie, ale również uniemożliwia pojawienie się komórek nowotworowych. Lekarze podkreślają, że szczepienie jest bezpieczne i dobrze tolerowane. Odporność po przyjęciu szczepionki jest długotrwała, a poziom przeciwciał utrzymuje się dłużej niż po naturalnym zakażeniu HPV.

GROŹNY WIRUS HPV

Wirus brodawczaka ludzkiego – HPV /human papilloma virus/ – może prowadzić m.in. do raka szyjki macicy. Jest on czwartym pod względem częstości występowania nowotworem złośliwym na świecie. Co roku w Polsce rak szyjki macicy wykrywany jest u prawie 3 tysięcy kobiet. Jego śmiertelność oceniana jest na poziomie 50%. Zakażenie wirusem HPV może również prowadzić do rozwoju innych nowotworów. 

Zadbaj o bezpieczną przyszłość swojego dziecka i zapisz je na szczepienie!

DO SZKOŁY BEZ STRESU I LĘKU - PORADY PSYCHOLOGA

Początek roku szkolnego to dla wielu uczniów spory stres. Jedni wracają do znanych już sobie miejsc i osób, inni rozpoczną zupełnie nowy rozdział w życiu. Mowa o pierwszakach, którzy właśnie zaczęli naukę w szkole podstawowej. Jak wspierać dziecko, by zapewnić mu dobry start? Na te i inne pytania odpowiemy w kolejnych odcinkach nowego cyklu, podcastów CO NA TO TWÓJ LEKARZ.

ZDROWE ŚWIĘTO PLONÓW W KOBIERZYCACH

Już od 20 lat NZOZ Twój Lekarz dba o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Gminy Kobierzyce. Nowoczesna opieka medyczna polega nie tylko na leczeniu, ale także na zapobieganiu chorób i edukacji prozdrowotnej.