podcast medyczny

Czy to prawda, że wahania poziomu cukru we krwi mogą osłabić wzrok, a nawet spowodować jego utratę? Jak cukier wpływa na ostrość widzenia i dlaczego powinniśmy używać go z umiarem? Już dzisiaj premiera pierwszego odcinka podcastu “CO NA TO TWÓJ LEKARZ?”, zrealizowanego przez naszego partnera – Fundację Promocji Zdrowia Twój Lekarz.

Serię rozpoczyna rozmowa z okulistą. Doktor Michał Ruta jest znany naszym pacjentom z Centrum Okulistyki i Laseroterapii w Kobierzycach. W podcaście opowiada nie tylko o zagrożeniu jakim dla wzroku jest cukier, ale wskazuje także metody leczenia zmian zwyrodnieniowych spowodowanych wahaniami jego poziomu we krwi. Poznacie również niepokojące objawy, których wystąpienie wskazuje na konieczność pilnej wizyty u okulisty.

Może już teraz warto stanąć przed lustrem, spojrzeć sobie głęboko w oczy i zapytać: kiedy ostatni raz byłam/byłem na badaniu wzroku?

Podcast znajdziesz na Spotify lub posłuchasz go na naszej stronie, klikając w poniższy player:

ZDROWE MIKOŁAJKI Z TWOIM LEKARZEM

Zdrowie to najcenniejszy prezent – także od Świętego Mikołaja. Dlatego w środę 6 grudnia jego pomocnikiem zostanie SUPER LEKARZ! Maskotkę NZOZ Twój Lekarz można będzie spotkać od 12:00 do 16:00 na wrocławskich osiedlach gdzie mieszczą się przychodnie sieci – na Jagodnie, Ołtaszynie, Krzykach i Muchoborze.

JAK UPORAĆ SIĘ Z JESIENNĄ INFEKCJĄ?

Jesień to czas, kiedy często zmagamy się z przeziębieniami i grypą. Warto wiedzieć, jak sobie z nimi radzić, aby szybko wrócić do zdrowia i nie narażać innych. Specjalistka chorób zakaźnych, dr Ewa Jarowicz, dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w podcaście CO NA TO TWÓJ LEKARZ.

ENDOKRYNOLOG NA NFZ W SIECI TWÓJ LEKARZ!

21 listopada rozpoczyna działalność PORADNIA ENDOKRYNOLOGICZNA w sieci NZOZ Twój Lekarz. W ramach nowego kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia poradnia zapewnia dostęp do diagnostyki i leczenia chorób gruczołów wydzielania wewnętrznego osobom powyżej 18 roku życia.