podcast medyczny

Czy to prawda, że wahania poziomu cukru we krwi mogą osłabić wzrok, a nawet spowodować jego utratę? Jak cukier wpływa na ostrość widzenia i dlaczego powinniśmy używać go z umiarem? Już dzisiaj premiera pierwszego odcinka podcastu “CO NA TO TWÓJ LEKARZ?”, zrealizowanego przez naszego partnera – Fundację Promocji Zdrowia Twój Lekarz.

Serię rozpoczyna rozmowa z okulistą. Doktor Michał Ruta jest znany naszym pacjentom z Centrum Okulistyki i Laseroterapii w Kobierzycach. W podcaście opowiada nie tylko o zagrożeniu jakim dla wzroku jest cukier, ale wskazuje także metody leczenia zmian zwyrodnieniowych spowodowanych wahaniami jego poziomu we krwi. Poznacie również niepokojące objawy, których wystąpienie wskazuje na konieczność pilnej wizyty u okulisty.

Może już teraz warto stanąć przed lustrem, spojrzeć sobie głęboko w oczy i zapytać: kiedy ostatni raz byłam/byłem na badaniu wzroku?

Podcast znajdziesz na Spotify lub posłuchasz go na naszej stronie, klikając w poniższy player:

TWÓJ LEKARZ ZAPRASZA DO NOWEJ PORADNI DIABETOLOGICZNEJ!

Cukrzyca jest według ekspertów największą niezakaźną pandemią w historii ludzkości. Na całym świecie cierpi na tę chorobę około 400 milionów ludzi. Zapobieganie cukrzycy i jej groźnym skutkom jest jednym z priorytetów w działalności NZOZ Twój Lekarz.

GDZIE DO LEKARZA W ŚWIĘTA I NOWY ROK?

Gdzie udać się w święta i Nowy Rok, gdy potrzebujemy porady medycznej? Pomoc w zakresie Podstawowej Opieki Zdrowotnej świadczą placówki Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Można także skorzystać z Teleplatformy Pierwszego Kontaktu NFZ.