TL-SZCZEPIENIA1

Już ponad 200 osób zapisało się na sobotnie szczepienia przeciw COVID-19 w Przychodni Twój Lekarz w Kobierzycach. Na 15 i 22 stycznia zaplanowana jest kolejna odsłona akcji ZA#SZCZEPIONE KOBIERZYCE, którą medycy prowadzą wspólnie z samorządowcami. Między innymi dzięki tej kampanii Gmina Kobierzyce od miesięcy utrzymuje się w czołówce szczepiennych rankingów. Teraz  z wynikiem 66,4% zajmuje drugie po Wrocławiu miejsce na Dolnym Śląsku i 31 pozycję w kraju.

Od początku stycznia obserwujemy wzrost zainteresowania szczepieniami przeciw COVID-19” – mówi Patrycja Chrystowicz, Koordynatorka Szczepień w Sieci NZOZ Twój Lekarz. „Z uwagi na większą niż wcześniej liczbę chętnych, na bieżąco zwiększamy możliwość rejestracji. Obecnie szczepienia prowadzone są w każdą środę w Przychodniach Kobierzyce i Ślęza”– dodaje koordynatorka. Dodatkowe terminy przewidziano także na 20, 25 i 27 stycznia w Kobierzycach.

Specjaliści podkreślają, że w obliczu narastającej fali zachorowań spowodowanych przez nowy wariant wirusa SARS-CoV-2, szczepienia są jedyną skuteczną formą ochrony przez poważnym przebiegiem choroby i ewentualnymi powikłaniami. Lekarze apelują też do wszystkich, którzy wcześniej niż pół roku temu przeszli pełen cykl szczepień, by zgłaszali się na przyjęcie dawki przypominającej. Apele nie pozostają bez echa. Jak pokazują najnowsze dane, ponad 75% dorosłych pacjentów Sieci Twój Lekarz zostało zaszczepionych dwiema dawkami preparatu przeciw COVID-19, z czego duża część właśnie rejestruje na trzecią dawkę.