przychodnia osiedle Jagodno

Od lat większość Polaków korzysta z Podstawowej Opieki Zdrowotnej w miejscu zamieszkania, wysoko ceniąc łatwy dostęp do lekarzy pierwszego kontaktu. Według danych CBOS odsetek ten wynosi 79 procent. Sąsiedztwo dobrze działającej placówki ochrony zdrowia to jeden z ważnych czynników decydujących o atrakcyjności danego osiedla i ułatwiających codzienne życie jego mieszkańcom.

Świadczenie kompleksowej opieki medycznej w miejscu zamieszkania pacjentów, „po sąsiedzku”, to najważniejszy element misji NZOZ Twój Lekarz. Cel ten przyświecał otwarciu placówek przy ulicach Zakładowej 11E/1 na Promenadach Wrocławskich i Gagarina 110 w rozbudowującej się części Muchoboru. Nie inaczej jest w przypadku osiedla Jagodno, gdzie od lutego działa przychodnia Twój Lekarz przy ulicy Drabika 74, a w połowie września otwarta zostanie większa placówka przy Buforowej 69. 

Decyzja o tworzeniu nowego ośrodka jest odpowiedzią na zainteresowanie ze strony mieszkańców oraz wzrost zapotrzebowania na usługi medyczne związany z bardzo dynamiczną rozbudową Jagodna. Centrum Medyczne przy Buforowej 69 świadczyć będzie nie tylko porady w zakresie Podstawowej Opieki Zdrowotnej, ale będzie systematycznie otwierać kolejne poradnie specjalistyczne. Na początek będzie tam można korzystać z porad kardiologa, chirurga, ortopedy, okulisty oraz diabetologa, ginekologa i endokrynologa.

Otwarcie przychodni przy Buforowej pozwoli przekształcić sąsiednią placówkę przy ulicy Drabika 74 w Centrum Pediatryczne, gdzie oprócz Poradni Dziecka Zdrowego można będzie korzystać z porad logopedy, psychologa i pulmonologa dziecięcego. Taka organizacja pracy obowiązuje już w przychodniach Twój Lekarz przy Skarbowców i Krzyckiej. Jest też bardzo wysoko oceniana przez rodziców małych pacjentów. 

ZADBAJ O SERCE SWOJEGO DZIECKA!

Twoje dziecko szybko się męczy? Zdarzają mu się omdlenia i zawroty głowy? Nie lekceważ objawów, które mogą świadczyć o problemach z krążeniem. Zgłoś się do kardiologa dziecięcego na Jagodnie we Wrocławiu!

W WAKACJE UWAŻAJ NA CHOROBY ZAKAŹNE!

Wakacje to nie tylko czas wypoczynku, to także okres kiedy bardziej niż zwykle narażeni jesteśmy na choroby zakaźne. Jest to grupa schorzeń wywoływanych przez różnorodne mikroorganizmy, takie jak bakterie, wirusy, grzyby czy pasożyty.

TWÓJ LEKARZ ZAPRASZA DO PULMONOLOGA DZIECIĘCEGO

Nawracające infekcje dróg oddechowych u dzieci, przewlekły kaszel i uczucie duszności – to zestaw sygnałów alarmowych, których absolutnie nie wolno ignorować. Jeśli się pojawiają, trzeba zasięgnąć porady pulmonologa dziecięcego.