przychodnia osiedle Jagodno

Od lat większość Polaków korzysta z Podstawowej Opieki Zdrowotnej w miejscu zamieszkania, wysoko ceniąc łatwy dostęp do lekarzy pierwszego kontaktu. Według danych CBOS odsetek ten wynosi 79 procent. Sąsiedztwo dobrze działającej placówki ochrony zdrowia to jeden z ważnych czynników decydujących o atrakcyjności danego osiedla i ułatwiających codzienne życie jego mieszkańcom.

Świadczenie kompleksowej opieki medycznej w miejscu zamieszkania pacjentów, „po sąsiedzku”, to najważniejszy element misji NZOZ Twój Lekarz. Cel ten przyświecał otwarciu placówek przy ulicach Zakładowej 11E/1 na Promenadach Wrocławskich i Gagarina 110 w rozbudowującej się części Muchoboru. Nie inaczej jest w przypadku osiedla Jagodno, gdzie od lutego działa przychodnia Twój Lekarz przy ulicy Drabika 74, a w połowie września otwarta zostanie większa placówka przy Buforowej 69. 

Decyzja o tworzeniu nowego ośrodka jest odpowiedzią na zainteresowanie ze strony mieszkańców oraz wzrost zapotrzebowania na usługi medyczne związany z bardzo dynamiczną rozbudową Jagodna. Centrum Medyczne przy Buforowej 69 świadczyć będzie nie tylko porady w zakresie Podstawowej Opieki Zdrowotnej, ale będzie systematycznie otwierać kolejne poradnie specjalistyczne. Na początek będzie tam można korzystać z porad kardiologa, chirurga, ortopedy, okulisty oraz diabetologa, ginekologa i endokrynologa.

Otwarcie przychodni przy Buforowej pozwoli przekształcić sąsiednią placówkę przy ulicy Drabika 74 w Centrum Pediatryczne, gdzie oprócz Poradni Dziecka Zdrowego można będzie korzystać z porad logopedy, psychologa i pulmonologa dziecięcego. Taka organizacja pracy obowiązuje już w przychodniach Twój Lekarz przy Skarbowców i Krzyckiej. Jest też bardzo wysoko oceniana przez rodziców małych pacjentów. 

DO SZKOŁY BEZ STRESU I LĘKU - PORADY PSYCHOLOGA

Początek roku szkolnego to dla wielu uczniów spory stres. Jedni wracają do znanych już sobie miejsc i osób, inni rozpoczną zupełnie nowy rozdział w życiu. Mowa o pierwszakach, którzy właśnie zaczęli naukę w szkole podstawowej. Jak wspierać dziecko, by zapewnić mu dobry start? Na te i inne pytania odpowiemy w kolejnych odcinkach nowego cyklu, podcastów CO NA TO TWÓJ LEKARZ.

ZDROWE ŚWIĘTO PLONÓW W KOBIERZYCACH

Już od 20 lat NZOZ Twój Lekarz dba o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Gminy Kobierzyce. Nowoczesna opieka medyczna polega nie tylko na leczeniu, ale także na zapobieganiu chorób i edukacji prozdrowotnej.