Jak dbać o serce i układ krążenia, by  przez długie lata cieszyć się zdrowiem? Odpowiedzi na to pytanie przynosi „LEKCJA DLA SERCA” – cykl specjalnych zajęć prozdrowotnych, które rozpoczęły się w szkołach powiatu wrocławskiego. Akcja jest częścią „Programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki chorób układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienia tętniczego oraz hipercholesterolemii dla mieszkańców Powiatu Wrocławskiego na lata 2023–2025” 

Program skierowany do uczniów szkół podstawowych z terenu Powiatu Wrocławskiego, ich rodziców oraz nauczycieli. Ma on na celu:

  • edukację w zakresie profilaktyki chorób układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienia tętniczego i hipercholesterolemii;
  • promocję zdrowego stylu życia i dobrych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych;
  • wzmacnianie wiedzy i postaw prozdrowotnych;

Uczniowie biorą udział w wykładach, warsztatach oraz zabawach edukacyjnych dostosowanych do wieku. Dla najmłodszych przewidziane są zabawy i pogadanki na temat zdrowego trybu życia. Wszyscy uczestnicy otrzymają materiały edukacyjne oraz testy wiedzy. Ponadto treści edukacyjne, w tym specjalne podcasty dostępne będą online dla wszystkich zainteresowanych. Docelowo program ma objąć 16 000 uczniów szkół podstawowych z terenu Powiatu Wrocławskiego.

Program realizowany przez NZOZ Twój Lekarz finansowany jest ze środków budżetowych Powiatu Wrocławskiego

ZDROWE MIKOŁAJKI Z TWOIM LEKARZEM

Zdrowie to najcenniejszy prezent – także od Świętego Mikołaja. Dlatego w środę 6 grudnia jego pomocnikiem zostanie SUPER LEKARZ! Maskotkę NZOZ Twój Lekarz można będzie spotkać od 12:00 do 16:00 na wrocławskich osiedlach gdzie mieszczą się przychodnie sieci – na Jagodnie, Ołtaszynie, Krzykach i Muchoborze.

JAK UPORAĆ SIĘ Z JESIENNĄ INFEKCJĄ?

Jesień to czas, kiedy często zmagamy się z przeziębieniami i grypą. Warto wiedzieć, jak sobie z nimi radzić, aby szybko wrócić do zdrowia i nie narażać innych. Specjalistka chorób zakaźnych, dr Ewa Jarowicz, dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w podcaście CO NA TO TWÓJ LEKARZ.

ENDOKRYNOLOG NA NFZ W SIECI TWÓJ LEKARZ!

21 listopada rozpoczyna działalność PORADNIA ENDOKRYNOLOGICZNA w sieci NZOZ Twój Lekarz. W ramach nowego kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia poradnia zapewnia dostęp do diagnostyki i leczenia chorób gruczołów wydzielania wewnętrznego osobom powyżej 18 roku życia.