Jak dbać o serce i układ krążenia, by  przez długie lata cieszyć się zdrowiem? Odpowiedzi na to pytanie przynosi „LEKCJA DLA SERCA” – cykl specjalnych zajęć prozdrowotnych, które rozpoczęły się w szkołach powiatu wrocławskiego. Akcja jest częścią „Programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki chorób układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienia tętniczego oraz hipercholesterolemii dla mieszkańców Powiatu Wrocławskiego na lata 2023–2025” 

Program skierowany do uczniów szkół podstawowych z terenu Powiatu Wrocławskiego, ich rodziców oraz nauczycieli. Ma on na celu:

  • edukację w zakresie profilaktyki chorób układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienia tętniczego i hipercholesterolemii;
  • promocję zdrowego stylu życia i dobrych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych;
  • wzmacnianie wiedzy i postaw prozdrowotnych;

Uczniowie biorą udział w wykładach, warsztatach oraz zabawach edukacyjnych dostosowanych do wieku. Dla najmłodszych przewidziane są zabawy i pogadanki na temat zdrowego trybu życia. Wszyscy uczestnicy otrzymają materiały edukacyjne oraz testy wiedzy. Ponadto treści edukacyjne, w tym specjalne podcasty dostępne będą online dla wszystkich zainteresowanych. Docelowo program ma objąć 16 000 uczniów szkół podstawowych z terenu Powiatu Wrocławskiego.

Program realizowany przez NZOZ Twój Lekarz finansowany jest ze środków budżetowych Powiatu Wrocławskiego

ZABIERZ ZDROWIE NA MAJÓWKĘ - GDZIE PO PORADĘ W DŁUGI WEEKEND?

Przed nami długi majowy weekend, który w tym roku rozpocznie się już w środę. Pamiętajmy, że wiedza o tym, gdzie zgłosić się po pomoc medyczną podczas dni wolnych od pracy, jest równie istotna jak dobrze zaplanowany wypoczynek. Dlatego warto mieć pod ręką listę placówek, które udzielają pomocy w święta. 

NOWOCZESNA TERAPIA BLIZN DLA ZDROWIA I ESTETYKI

Wyraźnie widoczna blizna nie musi już codziennie przypominać o cesarskim cięciu, bolesnym urazie czy przebytej operacji. Właściwa i wcześnie podjęta terapia w Pracowni Rehabilitacji NZOZ Twój Lekarz pozwala na znaczącą poprawę zarówno wyglądu, jak i funkcjonalności tkanki bliznowatej.