dodatkowy numer Podstawowa Opieka Zdrowotna

NZOZ Twój Lekarz wspiera kampanię społeczną #ODWOLUJE #NIEBLOKUJE. Jak wynika ze statystyk Polacy masowo nie odwołują wizyt lekarskich, a rocznie z tego powodu przepada 17 milionów terminów. W efekcie wydłużają się kolejki, a pacjenci narzekają na utrudniony dostęp do lekarzy. 

Tymczasem telefon lub sms z informacją o tym, że pacjent nie może dotrzeć na umówioną wizytę sprawia, że z wolnego terminu mogą skorzystać inni chorzy, a specjaliści mogą w pełni wykorzystać swój czas i potencjał. To zdecydowanie ułatwia pracę placówek medycznych i zmniejsza straty w systemie ochrony zdrowia. 

Tylko w październiku na umówione wizyty w przychodniach NZOZ Twój Lekarz nie zgłosiło się ponad  400 pacjentów. Zaledwie 30 poinformowało z wyprzedzeniem, że nie może pojawić się w umówionym terminie. Dla pacjentów, którzy chcą anulować umówione wizyty w sieci Twój Lekarz wprowadzono specjalny wewnętrzny kanał infolinii 71 311 12 36 wew 4  oraz numer 796 596 585, gdzie można odblokować termin wysyłając SMS.  

Informacje na temat kampanii społecznej #ODWOLUJE #NIEBLOKUJE dostępne są na stronie: www.odwolujenieblokuje.pl

TWÓJ LEKARZ RADZI - KONTROLUJ CUKIER!

Czy wszyscy jesteśmy zagrożeni cukrzycą? Jak możemy przeciwdziałać tej chorobie? Jakie są najnowsze metody leczenia stanów przedcukrzycowych? Odpowiedzi na te pytania w kolejnych odcinkach medycznego podcastu CO NA TO TWÓJ LEKARZ.