wzrost dziecko small

Twoje dziecko odstaje wzrostem od rówieśników w szkole lub przedszkolu? Martwi Cię jego słaby lub nadmierny przyrost masy ciała? To symptomy, które mogą świadczyć o problemach z gospodarką hormonalną, a jednocześnie sygnał by zasięgnąć porady endokrynologa dziecięcego.

Poradnia Endokrynologiczna zajmuje się pacjentami cierpiącymi na schorzenia spowodowane niewłaściwym wydzielaniem hormonów przez gruczoły dokrewne takie jak: tarczyca, przytarczyce, przysadka mózgowa, nadnercza, jajniki i jądra. Wskazaniem do wizyty u endokrynologa dziecięcego są między innymi przedwczesne lub opóźnione dojrzewanie, a także zmiany w zachowaniu oraz problemy z koncentracją i pamięcią.

Hormony regulują niemal wszystkie procesy w naszym organizmie. Odpowiadają za właściwy metabolizm, są niezbędne do prawidłowego wzrostu i dojrzewania. Ich niedobór lub nadmiar są przyczyną schorzeń, których wczesne wykrycie gwarantuje pełne wyleczenie. Skutki długotrwałych zmian w gospodarce hormonalnej mogą być jednak nieodwracalne. Dlatego tak ważna jest szybka konsultacja ze specjalistą.

Pacjenci mogą korzystać z porad komercyjnych w zakresie endokrynologii dziecięcej w sieci NZOZ Twój Lekarz. Do Przychodni Bielany Wrocławskie zaprasza dr n. med. Lidia Kostecka. Specjalistka przyjmuje w czwartki w godzinach 14:00 – 17:00. Rejestracja telefoniczna pod numerem 71 311 12 36. Cena wizyty wynosi 200,00 zł.

TWÓJ LEKARZ RADZI - KONTROLUJ CUKIER!

Czy wszyscy jesteśmy zagrożeni cukrzycą? Jak możemy przeciwdziałać tej chorobie? Jakie są najnowsze metody leczenia stanów przedcukrzycowych? Odpowiedzi na te pytania w kolejnych odcinkach medycznego podcastu CO NA TO TWÓJ LEKARZ.