wzrost dziecko small

Twoje dziecko odstaje wzrostem od rówieśników w szkole lub przedszkolu? Martwi Cię jego słaby lub nadmierny przyrost masy ciała? To symptomy, które mogą świadczyć o problemach z gospodarką hormonalną, a jednocześnie sygnał by zasięgnąć porady endokrynologa dziecięcego.

Poradnia Endokrynologiczna zajmuje się pacjentami cierpiącymi na schorzenia spowodowane niewłaściwym wydzielaniem hormonów przez gruczoły dokrewne takie jak: tarczyca, przytarczyce, przysadka mózgowa, nadnercza, jajniki i jądra. Wskazaniem do wizyty u endokrynologa dziecięcego są między innymi przedwczesne lub opóźnione dojrzewanie, a także zmiany w zachowaniu oraz problemy z koncentracją i pamięcią.

Hormony regulują niemal wszystkie procesy w naszym organizmie. Odpowiadają za właściwy metabolizm, są niezbędne do prawidłowego wzrostu i dojrzewania. Ich niedobór lub nadmiar są przyczyną schorzeń, których wczesne wykrycie gwarantuje pełne wyleczenie. Skutki długotrwałych zmian w gospodarce hormonalnej mogą być jednak nieodwracalne. Dlatego tak ważna jest szybka konsultacja ze specjalistą.

Pacjenci mogą korzystać z porad komercyjnych w zakresie endokrynologii dziecięcej w sieci NZOZ Twój Lekarz. Do Przychodni Bielany Wrocławskie zaprasza dr n. med. Lidia Kostecka. Specjalistka przyjmuje w czwartki w godzinach 14:00 – 17:00. Rejestracja telefoniczna pod numerem 71 311 12 36. Cena wizyty wynosi 200,00 zł.

ZDROWE MIKOŁAJKI Z TWOIM LEKARZEM

Zdrowie to najcenniejszy prezent – także od Świętego Mikołaja. Dlatego w środę 6 grudnia jego pomocnikiem zostanie SUPER LEKARZ! Maskotkę NZOZ Twój Lekarz można będzie spotkać od 12:00 do 16:00 na wrocławskich osiedlach gdzie mieszczą się przychodnie sieci – na Jagodnie, Ołtaszynie, Krzykach i Muchoborze.

JAK UPORAĆ SIĘ Z JESIENNĄ INFEKCJĄ?

Jesień to czas, kiedy często zmagamy się z przeziębieniami i grypą. Warto wiedzieć, jak sobie z nimi radzić, aby szybko wrócić do zdrowia i nie narażać innych. Specjalistka chorób zakaźnych, dr Ewa Jarowicz, dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w podcaście CO NA TO TWÓJ LEKARZ.

ENDOKRYNOLOG NA NFZ W SIECI TWÓJ LEKARZ!

21 listopada rozpoczyna działalność PORADNIA ENDOKRYNOLOGICZNA w sieci NZOZ Twój Lekarz. W ramach nowego kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia poradnia zapewnia dostęp do diagnostyki i leczenia chorób gruczołów wydzielania wewnętrznego osobom powyżej 18 roku życia.