Coraz więcej pacjentów korzysta z uproszczonej ścieżki porad u lekarzy rodzinnych w ramach usługi Twój Lekarz Express. Statystyki wskazują, że co najmniej jedna czwarta osób zgłaszających się do rejestracji telefonicznej potrzebuje skierowania, zaświadczenia lub porady zdalnej, a nie koniecznie wizyty osobistej w przychodni. Czy możliwa jest teleporada na NFZ? – to jedno z częściej zadawanych na które odpowiada personel INFOLINII w sieci NZOZ Twój Lekarz

Uproszczona i przyjazna dla pacjenta procedura realizacji porad zdalnych u lekarzy rodzinnych jest szczególnie pomocna w okresach sezonowego wzrostu zachorowań na infekcje wirusowe. Dzięki niej można do minimum ograniczyć kontakt z osobami chorymi, które oczekują w przychodniach na wizyty osobiste. Uzyskanie skierowania, przedłużenie zwolnienia, czy recepty to sprawy, które każdy z pacjentów może załatwić bez wychodzenia z domu.

Jak działa Twój Lekarz Express?

Wszystko zaczyna się już podczas rejestracji telefonicznej lub internetowej. Wybierając uproszczoną ścieżkę konsultacji, pacjent przechodzi pełen wywiad medyczny, który jest podstawą dalszego postępowania.

Każdy przypadek jest inny, więc procedura może oznaczać konieczność:

– przeprowadzenia teleporady, 

– zaproszenia na wizytę osobistą,

– zalecenia dalszego leczenia, 

– wystawienia recept, 

– przedłużenia zwolnienia.

Twój Lekarz Express to konsultacja zdalna na NFZ, w dniu zgłoszenia. Zachęcamy do rejestrowania się on-line pod adresem www.twojlekarz.net Usługa Twój Lekarz Express to pierwsza pozycja na liście poradni w systemie rejestracyjnym. Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 18:00, pod numerem 71 715 80 00.

TWÓJ LEKARZ RADZI - KONTROLUJ CUKIER!

Czy wszyscy jesteśmy zagrożeni cukrzycą? Jak możemy przeciwdziałać tej chorobie? Jakie są najnowsze metody leczenia stanów przedcukrzycowych? Odpowiedzi na te pytania w kolejnych odcinkach medycznego podcastu CO NA TO TWÓJ LEKARZ.