Coraz więcej pacjentów korzysta z uproszczonej ścieżki porad u lekarzy rodzinnych w ramach usługi Twój Lekarz Express. Statystyki wskazują, że co najmniej jedna czwarta osób zgłaszających się do rejestracji telefonicznej potrzebuje skierowania, zaświadczenia lub porady zdalnej, a nie koniecznie wizyty osobistej w przychodni. Czy możliwa jest teleporada na NFZ? – to jedno z częściej zadawanych na które odpowiada personel INFOLINII w sieci NZOZ Twój Lekarz

Uproszczona i przyjazna dla pacjenta procedura realizacji porad zdalnych u lekarzy rodzinnych jest szczególnie pomocna w okresach sezonowego wzrostu zachorowań na infekcje wirusowe. Dzięki niej można do minimum ograniczyć kontakt z osobami chorymi, które oczekują w przychodniach na wizyty osobiste. Uzyskanie skierowania, przedłużenie zwolnienia, czy recepty to sprawy, które każdy z pacjentów może załatwić bez wychodzenia z domu.

Jak działa Twój Lekarz Express?

Wszystko zaczyna się już podczas rejestracji telefonicznej lub internetowej. Wybierając uproszczoną ścieżkę konsultacji, pacjent przechodzi pełen wywiad medyczny, który jest podstawą dalszego postępowania.

Każdy przypadek jest inny, więc procedura może oznaczać konieczność:

– przeprowadzenia teleporady, 

– zaproszenia na wizytę osobistą,

– zalecenia dalszego leczenia, 

– wystawienia recept, 

– przedłużenia zwolnienia.

Twój Lekarz Express to konsultacja zdalna na NFZ, w dniu zgłoszenia. Zachęcamy do rejestrowania się on-line pod adresem www.twojlekarz.net Usługa Twój Lekarz Express to pierwsza pozycja na liście poradni w systemie rejestracyjnym. Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 18:00, pod numerem 71 715 80 00.

ZADBAJ O SERCE W WALENTYNKI!

W Dzień Zakochanych warto z czułością pomyśleć nie tylko o ukochanych osobach, ale także o sercu, które bardzo potrzebuje, by traktować je z uczuciem. Popularny walentynkowy emblemat jest przede wszystkim symbolem życia. Dlatego troska o zdrowie serca, to najlepszy prezent nie tylko 14 lutego.  

TWÓJ LEKARZ ZAPRASZA DO PORADNI CHORÓB ZAKAŹNYCH

Diagnozowanie, leczenie i profilaktyka chorób zakaźnych to główne cele nowej poradni otwartej w NZOZ Twój Lekarz. W przychodniach Promenady Wrocławskie i Kobierzyce komercyjnych porad w tym zakresie udziela dr Ewa Jarowicz.

PROGRAM ZDROWOTNY POWIATU WROCŁAWSKIEGO NOMINOWANY W KONKURSIE ZDROWY SAMORZĄD

Powiat Wrocławski został nominowany w konkursie „Zdrowy Samorząd” za realizowany przez NZOZ Twój Lekarz program profilaktyki chorób odkleszczowych na lata 2023–2025. Konkurs na najlepszy program zdrowotny w polskich gminach, powiatach i województwach organizowany jest przez PortalSamorzadowy.pl oraz magazyn Rynek Zdrowia.