Na całym świecie choroba ta zabija 4 miliony ludzi rocznie. Choć jest śmiertelnie groźna wydaje się nie wywoływać większego strachu, a już na pewno nie powoduje panicznych reakcji. Może jednak powinna. Mowa o cukrzycy, która jest jedną z najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych.

Według Światowej Organizacji Zdrowia zmaga się z nią ponad 450 milionów ludzi. W większości chodzi o cukrzycę typu drugiego związaną z niezdrowym trybem życia – czyli prowadzącą do nadwagi i otyłości niewłaściwą dietą i brakiem aktywności fizycznej. Zdrowie i życie stanowi tutaj najwyższą, ale jednak nie jedyną cenę. Tylko w USA koszty opieki medycznej świadczonej chorym na cukrzycę wynoszą prawie 330 miliardów dolarów rocznie.

Czy wszyscy jesteśmy zagrożeni cukrzycą? Jak możemy przeciwdziałać tej chorobie? Jakie są najnowsze metody leczenia stanów przedcukrzycowych? Odpowiedzi na te pytania w kolejnych odcinkach medycznego podcastu CO NA TO TWÓJ LEKARZ. Gościem programu w środy 8, 15 i 22 marca będzie diabetolog, dr Jacek Bogdał

Z pierwszym odcinkiem tego cyklu można zapoznać się już teraz na Spotify lub tutaj:

ZDROWE MIKOŁAJKI Z TWOIM LEKARZEM

Zdrowie to najcenniejszy prezent – także od Świętego Mikołaja. Dlatego w środę 6 grudnia jego pomocnikiem zostanie SUPER LEKARZ! Maskotkę NZOZ Twój Lekarz można będzie spotkać od 12:00 do 16:00 na wrocławskich osiedlach gdzie mieszczą się przychodnie sieci – na Jagodnie, Ołtaszynie, Krzykach i Muchoborze.

JAK UPORAĆ SIĘ Z JESIENNĄ INFEKCJĄ?

Jesień to czas, kiedy często zmagamy się z przeziębieniami i grypą. Warto wiedzieć, jak sobie z nimi radzić, aby szybko wrócić do zdrowia i nie narażać innych. Specjalistka chorób zakaźnych, dr Ewa Jarowicz, dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w podcaście CO NA TO TWÓJ LEKARZ.

ENDOKRYNOLOG NA NFZ W SIECI TWÓJ LEKARZ!

21 listopada rozpoczyna działalność PORADNIA ENDOKRYNOLOGICZNA w sieci NZOZ Twój Lekarz. W ramach nowego kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia poradnia zapewnia dostęp do diagnostyki i leczenia chorób gruczołów wydzielania wewnętrznego osobom powyżej 18 roku życia.