Zapowiedź podcastu

Rozpoczynamy kolejną serię medycznego podcastu CO NA TO TWÓJ LEKARZ. W najbliższych odcinkach niezwykle istotny temat, który dotyka coraz więcej Polaków. Choroby odkleszczowe stanowią poważne zagrożenie, zwłaszcza dla osób, które lubią aktywność na świeżym powietrzu. Jak pokazują dane z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, liczba zachorowań rośnie z roku na rok.

W kolejnych odsłonach serii nasi eksperci opowiedzą o diagnostyce i leczeniu chorób odkleszczowych zwracając szczególną uwagę na praktyczne porady i wskazówki dotyczące boreliozy, które każdy z nas powinien wziąć sobie do serca.  W pierwszym odcinku podstawowe informacje dotyczące postępowania w przypadku ugryzienia kleszcza przypomina specjalista medycyny rodzinnej, dr Marcin Roszkowski. 

  • Jakie choroby przenoszą kleszcze i dlaczego są tak groźne?
  • Jak prawidłowo i bezpiecznie usunąć kleszcza?
  • Czym jest rumień wędrujący i jakie kroki podjąć, gdy się u nas pojawi?
  • Jak skutecznie chronić się przed kleszczami i czego unikać, by nie narażać się na ich ukąszenie?

Nowa seria podcastów jest częścią realizacji Programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki chorób odkleszczowych (boreliozy) na lata 2023-2025 dla mieszkańców Powiatu Wrocławskiego. Inicjatywa Powiatu Wrocławskiego ma na celu zwiększenie WIEDZY na temat boreliozy, zwłaszcza wśród grup wysokiego ryzyka, takich jak pracownicy leśni, rolnicy czy myśliwi. W ramach programu, uczestnicy programu mogą korzystać z bezpłatnych  konsultacji diagnostyczno-terapeutycznych oraz badań diagnostycznych w kierunku boreliozy. 

Pierwszy odcinek serii jest już dostępny m.in na Spotify:

Program profilaktyczny finansowany jest ze środków budżetowych Powiatu Wrocławskiego.

WIELKANOC 2024

Niech zbliżające się Święta Wielkanocne upłyną w zdrowiu i radosnej atmosferze. Życzymy,
aby czas spędzony z bliskimi przyniósł wiele pozytywnej energii i siły do pokonywania
codziennych wyzwań.

GDZIE DO LEKARZA W ŚWIĘTA WIELKANOCNE?

Od soboty 30 marca do poniedziałku 1 kwietnia osobiste porady w zakresie PODSTAWOWEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ na NFZ świadczą placówki NOCNEJ I ŚWIĄTECZNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ.

TWÓJ LEKARZ RADZI - ŚWIĘTUJ ZDROWO!

Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, który w polskiej tradycji jest ściśle związany z rodzinnym biesiadowaniem. Stoły uginające się od mazurków, bab wielkanocnych oraz innych smakołyków stanowią nie lada wyzwanie dla osób dbających o linię lub zmagających się z problemami zdrowotnymi, takimi jak cukrzyca, nadciśnienie czy nadwaga. Jak więc cieszyć się świątecznymi potrawami, nie rezygnując z dbałości o zdrowie i dobre samopoczucie?