Cukrzyca jest według ekspertów największą niezakaźną pandemią w historii ludzkości. Na całym świecie cierpi na tę chorobę około 400 milionów ludzi. W Polsce zdiagnozowaną ją u niespełna 3 milionów osób. Specjaliści szacują jednak, że ponad 1,5 miliona dorosłych Polaków żyje z cukrzycą bez jej rozpoznania. Tymczasem długotrwale utrzymujący się wysoki poziom cukru we krwi powoduje uszkodzenia wielu narządów, w tym serca i naczyń krwionośnych, nerek, nerwów i oczu.

Zapobieganie cukrzycy i jej groźnym skutkom jest jednym z priorytetów w działalności NZOZ Twój Lekarz. Z początkiem 2023 roku w sieci powstała nowa PORADNIA DIABETOLOGICZNA. To efekt kontraktu podpisanego z Narodowym Funduszem Zdrowia. Dorośli pacjenci wymagający konsultacji diabetologicznych i posiadający skierowania od lekarza pierwszego kontaktu, mogą rejestrować się na wizyty refundowane przez NFZ korzystając z INFOLINII 71 311 12 36

Nowa poradnia mieści się w Przychodni Twój Lekarz przy ulicy Gagarina 110 we Wrocławiu. W każdy wtorek od godziny 8:30 do 13:30 pacjentów przyjmuje tam dr Agnieszka Szczytkowska – specjalistka chorób wewnętrznych i diabetologii.

ZDROWE MIKOŁAJKI Z TWOIM LEKARZEM

Zdrowie to najcenniejszy prezent – także od Świętego Mikołaja. Dlatego w środę 6 grudnia jego pomocnikiem zostanie SUPER LEKARZ! Maskotkę NZOZ Twój Lekarz można będzie spotkać od 12:00 do 16:00 na wrocławskich osiedlach gdzie mieszczą się przychodnie sieci – na Jagodnie, Ołtaszynie, Krzykach i Muchoborze.

JAK UPORAĆ SIĘ Z JESIENNĄ INFEKCJĄ?

Jesień to czas, kiedy często zmagamy się z przeziębieniami i grypą. Warto wiedzieć, jak sobie z nimi radzić, aby szybko wrócić do zdrowia i nie narażać innych. Specjalistka chorób zakaźnych, dr Ewa Jarowicz, dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w podcaście CO NA TO TWÓJ LEKARZ.

ENDOKRYNOLOG NA NFZ W SIECI TWÓJ LEKARZ!

21 listopada rozpoczyna działalność PORADNIA ENDOKRYNOLOGICZNA w sieci NZOZ Twój Lekarz. W ramach nowego kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia poradnia zapewnia dostęp do diagnostyki i leczenia chorób gruczołów wydzielania wewnętrznego osobom powyżej 18 roku życia.