Cukrzyca jest według ekspertów największą niezakaźną pandemią w historii ludzkości. Na całym świecie cierpi na tę chorobę około 400 milionów ludzi. W Polsce zdiagnozowaną ją u niespełna 3 milionów osób. Specjaliści szacują jednak, że ponad 1,5 miliona dorosłych Polaków żyje z cukrzycą bez jej rozpoznania. Tymczasem długotrwale utrzymujący się wysoki poziom cukru we krwi powoduje uszkodzenia wielu narządów, w tym serca i naczyń krwionośnych, nerek, nerwów i oczu.

Zapobieganie cukrzycy i jej groźnym skutkom jest jednym z priorytetów w działalności NZOZ Twój Lekarz. Z początkiem 2023 roku w sieci powstała nowa PORADNIA DIABETOLOGICZNA. To efekt kontraktu podpisanego z Narodowym Funduszem Zdrowia. Dorośli pacjenci wymagający konsultacji diabetologicznych i posiadający skierowania od lekarza pierwszego kontaktu, mogą rejestrować się na wizyty refundowane przez NFZ korzystając z INFOLINII 71 311 12 36

Nowa poradnia mieści się w Przychodni Twój Lekarz przy ulicy Gagarina 110 we Wrocławiu. W każdy wtorek od godziny 8:30 do 13:30 pacjentów przyjmuje tam dr Agnieszka Szczytkowska – specjalistka chorób wewnętrznych i diabetologii.

TWÓJ LEKARZ ZAPRASZA DO NOWEJ PORADNI DIABETOLOGICZNEJ!

Cukrzyca jest według ekspertów największą niezakaźną pandemią w historii ludzkości. Na całym świecie cierpi na tę chorobę około 400 milionów ludzi. Zapobieganie cukrzycy i jej groźnym skutkom jest jednym z priorytetów w działalności NZOZ Twój Lekarz.

GDZIE DO LEKARZA W ŚWIĘTA I NOWY ROK?

Gdzie udać się w święta i Nowy Rok, gdy potrzebujemy porady medycznej? Pomoc w zakresie Podstawowej Opieki Zdrowotnej świadczą placówki Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Można także skorzystać z Teleplatformy Pierwszego Kontaktu NFZ.