Diagnozowanie, leczenie i profilaktyka chorób zakaźnych to główne cele nowej poradni otwartej w NZOZ Twój Lekarz. W przychodniach Promenady Wrocławskie i Kobierzyce komercyjnych porad w tym zakresie udziela dr Ewa Jarowicz. Specjalistka chorób zakaźnych zajmuje się między innymi problematyką schorzeń wątroby. Konsultuje też pacjentki ciężarne w aspekcie chorób odzwierzęcych. 

Doktor Ewa Jarowicz znana jest pacjentom sieci NZOZ Twój Lekarz, którzy uczestniczyli w programie PROFILAKTYKI CHORÓB ODKLESZCZOWYCH. Praktyczne porady dotyczące sposobów ochrony przed ukłuciami kleszczy oraz zapobiegania boreliozie dostępne są w serii podcastów CO NA TO TWÓJ LEKARZ 

Choroby zakaźne to grupa schorzeń wywoływanych przez różnorodne mikroorganizmy, takie jak bakterie, wirusy, grzyby czy pasożyty. Mogą one przenosić się bezpośrednio z człowieka na człowieka, przez zwierzęta, zanieczyszczoną wodę czy żywność, a nawet przez kontakt z zanieczyszczonymi powierzchniami.

Do najczęściej występujących chorób zakaźnych należą między innymi grypa, COVID-19, odra, różyczka i borelioza. Diagnostyka chorób zakaźnych obejmuje różnego rodzaju testy, takie jak badanie krwi, posiewy, testy molekularne (PCR), czy testy serologiczne wykrywające przeciwciała. Leczenie zależy od rodzaju patogenu. W przypadku bakterii stosujemy antybiotyki, a w przypadku wirusów leki przeciwwirusowe oraz leczenie objawowe. 

Szczepienia to kluczowa metoda zapobiegania wielu chorobom zakaźnym, takim jak grypa, polio, ostra biegunka rotawirusowa, ospa wietrzna, czy wirusowe zapalenie wątroby. Dzięki szczepieniom można uniknąć ciężkich powikłań, a nawet śmierci. Szczepienia są ważne zarówno dla indywidualnej ochrony, jak i dla zdrowia publicznego, przyczyniając się do zahamowania rozprzestrzeniania chorób.

Do Poradni Chorób Zakaźnych NZOZ Twój Lekarz można rejestrować się telefonicznie pod numerem 71 311 12 36, od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 18:00.

PROFILAKTYKA CHORÓB ODKLESZCZOWYCH

Przed nami kolejna odsłona Programu Profilaktyki Chorób Odkleszczowych na lata 2023 – 2025 dla mieszkańców Powiatu Wrocławskiego. Choroby przenoszone przez kleszcze, takie jak borelioza, stają się coraz większym zagrożeniem dla naszego zdrowia. Odpowiedzią na rosnące ryzyko jest program zainicjowany i sfinansowany przez Starostwo Powiatowe.

WKŁADKI ODCIĄŻAJĄCE PWO - PRAWDZIWA ULGA DLA BOLĄCYCH STÓP

Zmagasz się z bólem stóp, dyskomfortem podczas chodzenia albo innymi dolegliwościami ograniczającymi codzienne aktywności? Jeśli tak, rozwiązaniem mogą być profesjonalne wkładki (PWO), dostosowane indywidualnie przez specjalistę fizjoterapii. To ulga dla stóp i droga do zdecydowanej poprawy jakości życia.