Diagnozowanie, leczenie i profilaktyka chorób zakaźnych to główne cele nowej poradni otwartej w NZOZ Twój Lekarz. W przychodniach Promenady Wrocławskie i Kobierzyce komercyjnych porad w tym zakresie udziela dr Ewa Jarowicz. Specjalistka chorób zakaźnych zajmuje się między innymi problematyką schorzeń wątroby. Konsultuje też pacjentki ciężarne w aspekcie chorób odzwierzęcych. 

Doktor Ewa Jarowicz znana jest pacjentom sieci NZOZ Twój Lekarz, którzy uczestniczyli w programie PROFILAKTYKI CHORÓB ODKLESZCZOWYCH. Praktyczne porady dotyczące sposobów ochrony przed ukłuciami kleszczy oraz zapobiegania boreliozie dostępne są w serii podcastów CO NA TO TWÓJ LEKARZ 

Choroby zakaźne to grupa schorzeń wywoływanych przez różnorodne mikroorganizmy, takie jak bakterie, wirusy, grzyby czy pasożyty. Mogą one przenosić się bezpośrednio z człowieka na człowieka, przez zwierzęta, zanieczyszczoną wodę czy żywność, a nawet przez kontakt z zanieczyszczonymi powierzchniami.

Do najczęściej występujących chorób zakaźnych należą między innymi grypa, COVID-19, odra, różyczka i borelioza. Diagnostyka chorób zakaźnych obejmuje różnego rodzaju testy, takie jak badanie krwi, posiewy, testy molekularne (PCR), czy testy serologiczne wykrywające przeciwciała. Leczenie zależy od rodzaju patogenu. W przypadku bakterii stosujemy antybiotyki, a w przypadku wirusów leki przeciwwirusowe oraz leczenie objawowe. 

Szczepienia to kluczowa metoda zapobiegania wielu chorobom zakaźnym, takim jak grypa, polio, ostra biegunka rotawirusowa, ospa wietrzna, czy wirusowe zapalenie wątroby. Dzięki szczepieniom można uniknąć ciężkich powikłań, a nawet śmierci. Szczepienia są ważne zarówno dla indywidualnej ochrony, jak i dla zdrowia publicznego, przyczyniając się do zahamowania rozprzestrzeniania chorób.

Do Poradni Chorób Zakaźnych NZOZ Twój Lekarz można rejestrować się telefonicznie pod numerem 71 311 12 36, od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 18:00.

ZADBAJ O SERCE W WALENTYNKI!

W Dzień Zakochanych warto z czułością pomyśleć nie tylko o ukochanych osobach, ale także o sercu, które bardzo potrzebuje, by traktować je z uczuciem. Popularny walentynkowy emblemat jest przede wszystkim symbolem życia. Dlatego troska o zdrowie serca, to najlepszy prezent nie tylko 14 lutego.  

TWÓJ LEKARZ ZAPRASZA DO PORADNI CHORÓB ZAKAŹNYCH

Diagnozowanie, leczenie i profilaktyka chorób zakaźnych to główne cele nowej poradni otwartej w NZOZ Twój Lekarz. W przychodniach Promenady Wrocławskie i Kobierzyce komercyjnych porad w tym zakresie udziela dr Ewa Jarowicz.

PROGRAM ZDROWOTNY POWIATU WROCŁAWSKIEGO NOMINOWANY W KONKURSIE ZDROWY SAMORZĄD

Powiat Wrocławski został nominowany w konkursie „Zdrowy Samorząd” za realizowany przez NZOZ Twój Lekarz program profilaktyki chorób odkleszczowych na lata 2023–2025. Konkurs na najlepszy program zdrowotny w polskich gminach, powiatach i województwach organizowany jest przez PortalSamorzadowy.pl oraz magazyn Rynek Zdrowia.