szczepienie przeciw covid-19

W przychodniach NZOZ Twój Lekarz rozpoczęliśmy szczepienia przeciw COVID-19 preparatem Nuvaxovid zaktualizowanym dla podwariantu XBB.1.5. Rejestracja na bezpłatne szczepienia odbywa się osobiście w placówce, albo telefonicznie pod numerem 71 311 12 36, od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00. Możliwa jest także rejestracja za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta lub przez e-Rejestrację na stronie www.pacjent.gov.pl

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia szczepionkę Nuvaxovid może przyjąć osoba, która ukończyła 12 lat i wcześniej nie była szczepiona przeciw COVID-19, albo szczepiła się przeciw COVID-19, ale od ostatniego szczepienia upłynęło co najmniej 6 miesięcy.

Szczepionkę Nuvaxovid można więc przyjąć w ramach podstawowego szczepienia albo jako dawkę przypominającą. Osoby, które jeszcze nie szczepiły się przeciw COVID-19  powinny przyjąć 2 dawki w odstępie 3 tygodni.

Specjaliści zalecają przyjęcie szczepionki  Nuvaxovid jako kolejnej dawki przypominającej osobom z tzw. grup ryzyka:

  • w wieku powyżej 60 lat,
  • w wieku powyżej 12 lat z niedoborami odporności lub chorobami współistniejącymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19,
  • pracownikom ochrony zdrowia, którzy mają bezpośredni kontakt z pacjentem lub materiałem zakaźnym.

W placówkach sieci NZOZ Twój Lekarz prowadzimy także szczepienia przeciw COVID-19 preparatem firmy Pfizer. Szczepienia są dobrowolne i bezpłatne!

WIELKANOC 2024

Niech zbliżające się Święta Wielkanocne upłyną w zdrowiu i radosnej atmosferze. Życzymy,
aby czas spędzony z bliskimi przyniósł wiele pozytywnej energii i siły do pokonywania
codziennych wyzwań.

GDZIE DO LEKARZA W ŚWIĘTA WIELKANOCNE?

Od soboty 30 marca do poniedziałku 1 kwietnia osobiste porady w zakresie PODSTAWOWEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ na NFZ świadczą placówki NOCNEJ I ŚWIĄTECZNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ.

TWÓJ LEKARZ RADZI - ŚWIĘTUJ ZDROWO!

Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, który w polskiej tradycji jest ściśle związany z rodzinnym biesiadowaniem. Stoły uginające się od mazurków, bab wielkanocnych oraz innych smakołyków stanowią nie lada wyzwanie dla osób dbających o linię lub zmagających się z problemami zdrowotnymi, takimi jak cukrzyca, nadciśnienie czy nadwaga. Jak więc cieszyć się świątecznymi potrawami, nie rezygnując z dbałości o zdrowie i dobre samopoczucie?