choroby-zakazne

Egzotyczne podróże, wędrówki w dzikich ostępach i wiele czasu na łonie natury. Wakacje to nie tylko czas wypoczynku, to także okres kiedy bardziej niż zwykle narażeni jesteśmy na choroby zakaźne. Jest to grupa schorzeń wywoływanych przez różnorodne mikroorganizmy, takie jak bakterie, wirusy, grzyby czy pasożyty. Mogą one przenosić się bezpośrednio z człowieka na człowieka, przez zwierzęta, zanieczyszczoną wodę czy żywność, a nawet przez kontakt z zanieczyszczonymi powierzchniami.

Diagnozowanie, leczenie i profilaktyka takich schorzeń to główne cele Poradni Chorób Zakaźnych w sieci NZOZ Twój Lekarz. W przychodniach Promenady Wrocławskie i Kobierzyce komercyjnych porad w tym zakresie udziela dr Ewa Jarowicz. Specjalistka chorób zakaźnych zajmuje się między innymi problematyką schorzeń wątroby. Konsultuje też pacjentki ciężarne w aspekcie chorób odzwierzęcych. 

Doktor Ewa Jarowicz znana jest pacjentom sieci NZOZ Twój Lekarz, którzy uczestniczyli w programie PROFILAKTYKI CHORÓB ODKLESZCZOWYCH. Praktyczne porady dotyczące sposobów ochrony przed ukłuciami kleszczy oraz zapobiegania boreliozie dostępne są w serii podcastów CO NA TO TWÓJ LEKARZ 

Szczepienia to kluczowa metoda zapobiegania wielu chorobom zakaźnym, takim jak grypa, polio, ostra biegunka rotawirusowa, ospa wietrzna, czy wirusowe zapalenie wątroby. Dzięki szczepieniom można uniknąć ciężkich powikłań, a nawet śmierci. Szczepienia są ważne zarówno dla indywidualnej ochrony, jak i dla zdrowia publicznego, przyczyniając się do zahamowania rozprzestrzeniania chorób.

Do Poradni Chorób Zakaźnych NZOZ Twój Lekarz można rejestrować się telefonicznie pod numerem 71 311 12 36, od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 18:00.

ZADBAJ O SERCE SWOJEGO DZIECKA!

Twoje dziecko szybko się męczy? Zdarzają mu się omdlenia i zawroty głowy? Nie lekceważ objawów, które mogą świadczyć o problemach z krążeniem. Zgłoś się do kardiologa dziecięcego na Jagodnie we Wrocławiu!

W WAKACJE UWAŻAJ NA CHOROBY ZAKAŹNE!

Wakacje to nie tylko czas wypoczynku, to także okres kiedy bardziej niż zwykle narażeni jesteśmy na choroby zakaźne. Jest to grupa schorzeń wywoływanych przez różnorodne mikroorganizmy, takie jak bakterie, wirusy, grzyby czy pasożyty.

TWÓJ LEKARZ ZAPRASZA DO PULMONOLOGA DZIECIĘCEGO

Nawracające infekcje dróg oddechowych u dzieci, przewlekły kaszel i uczucie duszności – to zestaw sygnałów alarmowych, których absolutnie nie wolno ignorować. Jeśli się pojawiają, trzeba zasięgnąć porady pulmonologa dziecięcego.