Wspólnie zadbajmy o seniorów!

W piątek 15 stycznia 2021 rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów powyżej 80 roku życia. Dotyczy to wszystkich osób 80+, bez względu na to gdzie są zameldowane i gdzie korzystają z opieki medycznej. Dlatego apelujemy do Państwa o informowanie seniorów o możliwości przyjęcia szczepionki. Chodzi o to, by grupa, która z uwagi na wiek i schorzenia jest najbardziej narażona na ciężki przebieg zarażenia SARS-CoV2, jak najszybciej nabrała odporności.

Na terenie Gminy Kobierzyce będą trzy punkty szczepień przeciw COVID-19, mieszczące się w przychodniach NZOZ Twój Lekarz w Kobierzycach, Ślęzie i Tyńcu Małym. Dodatkowo Pacjenci będą mogli korzystać także z placówek na południu Wrocławia: przy Zwycięskiej, Skarbowców i Kunickiego. Tempo akcji szczepień zależne będzie od wielkości dostaw szczepionek.

Rejestracja na szczepienia odbywa się: elektronicznie przez Internetowe Konto Pacjenta, telefonicznie przez ogólnokrajową infolinię – 989, bezpośrednio w NZOZ Twój Lekarz pod numerem71 311 12 36 wew. „0”. Pierwsze dawki preparatu mają trafić do punktów szczepień 25 stycznia.   W grupie „1” po seniorach zaszczepieni zostaną nauczyciele i służby mundurowe. Szczepienie jest dobrowolne i bezpłatne. Pełna refundacja dotyczy wszystkich Pacjentów. Podanie preparatu zawsze poprzedzone jest kwalifikacją lekarską. Wszystkie informacje na temat szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 dostępne są na stronie: www.gov.pl/szczepimysie.