ZA NAMI 12 MIESIĘCY POD ZNAKIEM PANDEMII – SPROSTALIŚMY WYZWANIOM 2021 ROKU!

Rok 2021 był czasem trudnej próby dla całego systemu ochrony zdrowia. Kolejny raz codzienną pracę musieliśmy prowadzić w warunkach pandemii COVID-19, powodującej setki tysięcy zakażeń i tysiące śmiertelnych ofiar na całym świecie. Jednak walka z groźnym wirusem trwała nie tylko w naukowych laboratoriach i wielkich szpitalach, ale w każdym z naszych gabinetów lekarskich i zabiegowych. Łącznie w przychodniach NZOZ Twój Lekarz rozpoznaliśmy 3334 przypadki SARS-CoV-2.

Dzięki zaangażowaniu całego ZESPOŁU udowodniliśmy, że z globalnymi wyzwaniami trzeba mierzyć się lokalnie, w swoim najbliższym otoczeniu. Mimo pandemicznych obostrzeń, każdego miesiąca nasi lekarze udzielali średnio 15 tysięcy porad. Każda z tych wizyt oznaczała nie tylko badanie lekarskie i reakcję na doraźnie dolegliwości. Każda z nich była okazją do propagowania szczepień – jedynej jak dotąd skutecznej metody walki z koronawirusem.

Ta praca stała się częścią wspólnych działań podejmowanych przez Urząd Gminy Kobierzyce i NZOZ Twój Lekarz. Dzięki trwającej od sierpnia akcji ZA#SZCZEPIONE KOBIERZYCE gminaznalazła się w czołówce rankingów zarówno regionalnych jak i ogólnokrajowych. Teraz Kobierzyce ze wskaźnikiem zaszczepienia wynoszącym 65% zajmują drugą po Wrocławiu lokatę na Dolnym Śląsku i 32 miejsce w kraju. Mają też na koncie wynoszące 2 miliony złotych nagrody w dwóch konkursach organizowanych przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów w ramach Narodowego Programu Szczepień.

Wspólny wysiłek procentuje. Największym osiągnieciem nie są jednak nagrody i miejsca w rankingach, ale bezpieczeństwo lokalnej społeczności. Dlatego słowa uznania należą się wszystkim,  którzy zgłosili się na szczepienia w poczuciu odpowiedzialności, nie tylko za swoje zdrowie, ale także za bezpieczeństwo swojego otoczenia. Taka postawa pozwala nam z pewną dozą nadziei patrzeć na rok 2022, który rozpoczyna się od kolejnej fali pandemii.

Walka z COVID-19, która zaangażowała znaczne siły NZOZ Twój Lekarz nie przekreśliła naszych planów rozwojowych. Zgodnie z założeniami, w roku 2021 udało się uruchomić w Kobierzycach jedyną w Powiecie Wrocławskim PRACOWNIĘ LASEROTERAPII OKULISTYCZNEJ. Specjaliści okulistyki i diabetologii realizują tam, opracowany w NZOZ Twój Lekarz, program przeciwdziałania retinopatii cukrzycowej pod hasłem MIEJ OKO NA CUKRZYCĘ. Do tej pory skorzystało z niego ponad 800 osób.

W trosce o naszych najmłodszych Pacjentów i ich Rodziców powołaliśmy ZESPÓŁ OPIEKI WCZESNODZIECIĘCEJ. W jego skład, obok lekarzy pediatrów oraz położnych, wchodzą: ortopeda prowadzący poradnię preluksacyjną, otolaryngolog oceniający wędzidełko języka, neurologopeda, doradca laktacyjny, fizjoterapeuta dziecięcy oraz instruktor chustonoszenia i masażu Shantala. Narodziny dziecka i pierwsze miesiące jego życia to wyjątkowy czas dla każdej rodziny. W takich momentach potrzebuje ona szczególnego wsparcia, porad i opieki.

Sezonowy wzrost zachorowań na grypę w połączeniu z kolejną falą pandemii COVID-19, był powodem ogromnego wzrostu zainteresowania poradami lekarzy PODSTAWOWEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ. By ułatwić rejestrację uruchomiliśmy nową linię dla Pacjentów korzystających z POZ. Pod numerem 71 715 80 00 dzwoniący mogą wybrać konsultacje lekarskie dla dzieci bądź dorosłych. Szczegółowo określają też cel wizyty. To rozwiązanie pozwala skrócić czas oczekiwania na rejestrację w przypadku ostrych zachorowań.

Rok 2022 to jeszcze wielka niewiadoma. Dokonania z ostatnich 12 miesięcy pokazują jednak, że mamy siłę, wiedzę, doświadczenie i determinację, by nawet w trudnych czasach zapewniać bezpieczeństwo zdrowotne naszym Pacjentom.

ZESPÓŁ NZOZ TWÓJ LEKARZ