program profilaktyki chorób odkleszczowych

NZOZ Twój Lekarz rozpoczyna realizację bezpłatnego programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki chorób odkleszczowych (boreliozy) na lata 2023–2025 dla mieszkańców Powiatu Wrocławskiego

Dlaczego warto zwrócić uwagę na boreliozę?

Borelioza to najczęstsza choroba przenoszona przez kleszcze w Europie oraz Ameryce Północnej. Obserwujemy stały wzrost zachorowań w Polsce. Pomimo że borelioza w początkowym etapie jest stosunkowo łatwa do wyleczenia, opóźnienie w jej diagnozowaniu może skutkować poważnymi powikłaniami, takimi jak problemy neurologiczne, dolegliwości stawowe czy kardiologiczne.

Jak zostać uczestnikiem programu?

Jeśli jesteś mieszkańcem Powiatu Wrocławskiego, pracujesz w sektorze rolnictwa, leśnictwa lub jesteś narażony na kontakt z kleszczami (np. zostałeś ukłuty, a nie przeszedłeś badań) – zgłoś się!

Korzyści z uczestnictwa w programie:

– możliwość konsultacji diagnostyczno-terapeutycznej, 

– dostęp do badań diagnostycznych w kierunku boreliozy,

– w razie potrzeby skierowanie do specjalisty chorób zakaźnych,

– dostęp do materiałów edukacyjnych na temat profilaktyki chorób odkleszczowych.

Jak dołączyć do programu?

– telefonicznie: 71 311 12 36 wew. 03

– osobiście: w placówkach NZOZ Twój Lekarz

Zadbaj o swoje zdrowie i zapobiegaj boreliozie już teraz!

Program jest  finansowany ze środków budżetowych Powiatu Wrocławskiego. 

ZDROWE MIKOŁAJKI Z TWOIM LEKARZEM

Zdrowie to najcenniejszy prezent – także od Świętego Mikołaja. Dlatego w środę 6 grudnia jego pomocnikiem zostanie SUPER LEKARZ! Maskotkę NZOZ Twój Lekarz można będzie spotkać od 12:00 do 16:00 na wrocławskich osiedlach gdzie mieszczą się przychodnie sieci – na Jagodnie, Ołtaszynie, Krzykach i Muchoborze.

JAK UPORAĆ SIĘ Z JESIENNĄ INFEKCJĄ?

Jesień to czas, kiedy często zmagamy się z przeziębieniami i grypą. Warto wiedzieć, jak sobie z nimi radzić, aby szybko wrócić do zdrowia i nie narażać innych. Specjalistka chorób zakaźnych, dr Ewa Jarowicz, dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w podcaście CO NA TO TWÓJ LEKARZ.

ENDOKRYNOLOG NA NFZ W SIECI TWÓJ LEKARZ!

21 listopada rozpoczyna działalność PORADNIA ENDOKRYNOLOGICZNA w sieci NZOZ Twój Lekarz. W ramach nowego kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia poradnia zapewnia dostęp do diagnostyki i leczenia chorób gruczołów wydzielania wewnętrznego osobom powyżej 18 roku życia.