program profilaktyki chorób odkleszczowych

NZOZ Twój Lekarz rozpoczyna realizację bezpłatnego programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki chorób odkleszczowych (boreliozy) na lata 2023–2025 dla mieszkańców Powiatu Wrocławskiego

Dlaczego warto zwrócić uwagę na boreliozę?

Borelioza to najczęstsza choroba przenoszona przez kleszcze w Europie oraz Ameryce Północnej. Obserwujemy stały wzrost zachorowań w Polsce. Pomimo że borelioza w początkowym etapie jest stosunkowo łatwa do wyleczenia, opóźnienie w jej diagnozowaniu może skutkować poważnymi powikłaniami, takimi jak problemy neurologiczne, dolegliwości stawowe czy kardiologiczne.

Jak zostać uczestnikiem programu?

Jeśli jesteś mieszkańcem Powiatu Wrocławskiego, pracujesz w sektorze rolnictwa, leśnictwa lub jesteś narażony na kontakt z kleszczami (np. zostałeś ukłuty, a nie przeszedłeś badań) – zgłoś się!

Korzyści z uczestnictwa w programie:

– możliwość konsultacji diagnostyczno-terapeutycznej, 

– dostęp do badań diagnostycznych w kierunku boreliozy,

– w razie potrzeby skierowanie do specjalisty chorób zakaźnych,

– dostęp do materiałów edukacyjnych na temat profilaktyki chorób odkleszczowych.

Jak dołączyć do programu?

– telefonicznie: 71 311 12 36 wew. 03

– osobiście: w placówkach NZOZ Twój Lekarz

Zadbaj o swoje zdrowie i zapobiegaj boreliozie już teraz!

Program jest  finansowany ze środków budżetowych Powiatu Wrocławskiego. 

ZABIERZ ZDROWIE NA MAJÓWKĘ - GDZIE PO PORADĘ W DŁUGI WEEKEND?

Przed nami długi majowy weekend, który w tym roku rozpocznie się już w środę. Pamiętajmy, że wiedza o tym, gdzie zgłosić się po pomoc medyczną podczas dni wolnych od pracy, jest równie istotna jak dobrze zaplanowany wypoczynek. Dlatego warto mieć pod ręką listę placówek, które udzielają pomocy w święta. 

NOWOCZESNA TERAPIA BLIZN DLA ZDROWIA I ESTETYKI

Wyraźnie widoczna blizna nie musi już codziennie przypominać o cesarskim cięciu, bolesnym urazie czy przebytej operacji. Właściwa i wcześnie podjęta terapia w Pracowni Rehabilitacji NZOZ Twój Lekarz pozwala na znaczącą poprawę zarówno wyglądu, jak i funkcjonalności tkanki bliznowatej.