ZDROWIE – MĘSKA RZECZ! BEZPŁATNE BADANIA PRZESIEWOWE NA PROMENADACH WROCŁAWSKICH!

Wcześnie wykryte dają się wyleczyć w ponad 90 procentach przypadków. W przeciwnym razie są śmiertelnym zagrożeniem. Mowa o nowotworach jąder i prostaty, które coraz częściej dają się we znaki Polakom. W ciągu 30 lat zachorowalność na raka prostaty w Polsce zwiększyła się niemal czterokrotnie. Co roku diagnozę taką słyszy około 10 tysięcy mężczyzn.

Specjaliści mają sposób na odwrócenie tych statystyk: „Badania, badania i jeszcze raz badania” – mówi doktor Waldemar Bonczar, specjalista urolog sieci przychodni „Twój Lekarz”. „Chodzi zarówno o wizyty u urologa, badania poziomu PSA we krwi, jak również regularne samobadanie jąder, które pozwala wykryć guzki, stwardnienia i bolesne miejsca.” – dodaje urolog.

Akcję bezpłatnych przesiewowych badań urologicznych, której partnerem jest PLUS PHARMA zaplanowano na 8 i 22 października na Promenadach Wrocławskich. Na badania można zarejestrować się osobiście w Przychodni „Twój Lekarz” przy ulicy Zakładowej 11 E, lub telefonicznie pod numerem 71 311 12 36