dodatkowy numer Podstawowa Opieka Zdrowotna

NZOZ Twój Lekarz wspiera kampanię społeczną #ODWOLUJE #NIEBLOKUJE. Jak wynika ze statystyk Polacy masowo nie odwołują wizyt lekarskich, a rocznie z tego powodu przepada 17 milionów terminów. W efekcie wydłużają się kolejki, a pacjenci narzekają na utrudniony dostęp do lekarzy. 

Tymczasem telefon lub sms z informacją o tym, że pacjent nie może dotrzeć na umówioną wizytę sprawia, że z wolnego terminu mogą skorzystać inni chorzy, a specjaliści mogą w pełni wykorzystać swój czas i potencjał. To zdecydowanie ułatwia pracę placówek medycznych i zmniejsza straty w systemie ochrony zdrowia. 

Tylko w październiku na umówione wizyty w przychodniach NZOZ Twój Lekarz nie zgłosiło się ponad  400 pacjentów. Zaledwie 30 poinformowało z wyprzedzeniem, że nie może pojawić się w umówionym terminie. Dla pacjentów, którzy chcą anulować umówione wizyty w sieci Twój Lekarz wprowadzono specjalny wewnętrzny kanał infolinii 71 311 12 36 wew 2 oraz numer 796 596 585, gdzie można odblokować termin wysyłając SMS.

Informacje na temat kampanii społecznej #ODWOLUJE #NIEBLOKUJE dostępne są na stronie: www.odwolujenieblokuje.pl

DO SZKOŁY BEZ STRESU I LĘKU - PORADY PSYCHOLOGA

Początek roku szkolnego to dla wielu uczniów spory stres. Jedni wracają do znanych już sobie miejsc i osób, inni rozpoczną zupełnie nowy rozdział w życiu. Mowa o pierwszakach, którzy właśnie zaczęli naukę w szkole podstawowej. Jak wspierać dziecko, by zapewnić mu dobry start? Na te i inne pytania odpowiemy w kolejnych odcinkach nowego cyklu, podcastów CO NA TO TWÓJ LEKARZ.

ZDROWE ŚWIĘTO PLONÓW W KOBIERZYCACH

Już od 20 lat NZOZ Twój Lekarz dba o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Gminy Kobierzyce. Nowoczesna opieka medyczna polega nie tylko na leczeniu, ale także na zapobieganiu chorób i edukacji prozdrowotnej.