SZCZEPIONKI PRZECIW WARIANTOWI OMIKRON DOSTĘPNE W KOBIERZYCACH!

Od piątku 16 września 2022 roku pacjenci, którzy ukończyli 12 lat mogą rejestrować się w na szczepienia przeciw COVID-19, preparatem o składzie zaktualizowanym dla wariantu Omikron. Jak podało Ministerstwo Zdrowia, nowe szczepionki mają być stosowane wyłącznie jako dawki przypominające.

Skierowania na te szczepienia są wystawiane automatycznie przez system i trafiają na IKP – Indywidualne Konto Pacjenta. Szczepienie nowym preparatem może zostać wykonane z zachowaniem co najmniej trzech miesięcy odstępu od szczepienia podstawowego lub podania pierwszej dawki przypominającej.

W związku ze sporym zainteresowaniem pacjentów, w NZOZ Twój Lekarz akcja szczepień jest realizowana według rozszerzonego harmonogramu. Wszyscy mieszkańcy Gminy Kobierzyce, którzy ukończyli 12 lat mogą rejestrować się na szczepienia telefonicznie, pod numerem 71 311 12 36, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 11:00 do 18:00.

Szczepienia realizowane są w Przychodniach Twój Lekarz: w Kobierzycach przy ulicy Witosa 5, w Tyńcu Małym przy ulicy Zdrowej 2 oraz w Ślęzie przy ulicy Przystankowej 2. Od 22 lipca, kiedy szczepieniami drugą dawką przypominającą objęto grupę 60+ do punktów szczepień w Gminie Kobierzyce zgłosiło się ponad półtora tysiąca osób.