badanie-piersi_1

Samobadanie, to według specjalistów podstawa skutecznej profilaktyki raka piersi. Świadomość zagrożeń i konsekwentna troska o swoje zdrowie powinna być powszechna i dotyczyć pań w każdym wieku. Październik jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi.

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym wśród kobiet. W Polsce stanowi ponad 20% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe u pań. Dlatego tak ważne są akcje informacyjne i profilaktyczne oraz badania przesiewowe. Wczesne wykrycie raka piersi umożliwia całkowite wyleczenie!

Poradnia Ginekologiczno Położnicza NZOZ Twój Lekarz w Kobierzycach zaprasza pacjentki na bezpłatną naukę samobadania piersi. „Od 17 października, każdego dnia, przez godzinę prowadzimy zajęcia z samobadania dla wszystkich zainteresowanych pacjentek” – mówi położna Izabela Ksyta – Moćko. Akcja potrwa do końca miesiąca. Na kursy nie trzeba się rejestrować- wystarczy zgłosić się bezpośrednio do Poradni Ginekologiczno-Położniczej.

Terminy spotkań w dniach 17-28.10:

poniedziałki    12:30 – 13:30

wtorki              12:30 – 13:30

środy                12:00 – 13:00

czwartki           16:30 – 17:30

piątki                08:30 – 09:30

DO SZKOŁY BEZ STRESU I LĘKU - PORADY PSYCHOLOGA

Początek roku szkolnego to dla wielu uczniów spory stres. Jedni wracają do znanych już sobie miejsc i osób, inni rozpoczną zupełnie nowy rozdział w życiu. Mowa o pierwszakach, którzy właśnie zaczęli naukę w szkole podstawowej. Jak wspierać dziecko, by zapewnić mu dobry start? Na te i inne pytania odpowiemy w kolejnych odcinkach nowego cyklu, podcastów CO NA TO TWÓJ LEKARZ.

ZDROWE ŚWIĘTO PLONÓW W KOBIERZYCACH

Już od 20 lat NZOZ Twój Lekarz dba o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Gminy Kobierzyce. Nowoczesna opieka medyczna polega nie tylko na leczeniu, ale także na zapobieganiu chorób i edukacji prozdrowotnej.