badanie-piersi_1

Samobadanie, to według specjalistów podstawa skutecznej profilaktyki raka piersi. Świadomość zagrożeń i konsekwentna troska o swoje zdrowie powinna być powszechna i dotyczyć pań w każdym wieku. Październik jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi.

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym wśród kobiet. W Polsce stanowi ponad 20% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe u pań. Dlatego tak ważne są akcje informacyjne i profilaktyczne oraz badania przesiewowe. Wczesne wykrycie raka piersi umożliwia całkowite wyleczenie!

Poradnia Ginekologiczno Położnicza NZOZ Twój Lekarz w Kobierzycach zaprasza pacjentki na bezpłatną naukę samobadania piersi. „Od 17 października, każdego dnia, przez godzinę prowadzimy zajęcia z samobadania dla wszystkich zainteresowanych pacjentek” – mówi położna Izabela Ksyta – Moćko. Akcja potrwa do końca miesiąca. Na kursy nie trzeba się rejestrować- wystarczy zgłosić się bezpośrednio do Poradni Ginekologiczno-Położniczej.

Terminy spotkań w dniach 17-28.10:

poniedziałki    12:30 – 13:30

wtorki              12:30 – 13:30

środy                12:00 – 13:00

czwartki           16:30 – 17:30

piątki                08:30 – 09:30

TWÓJ LEKARZ ZAPRASZA DO NOWEJ PORADNI DIABETOLOGICZNEJ!

Cukrzyca jest według ekspertów największą niezakaźną pandemią w historii ludzkości. Na całym świecie cierpi na tę chorobę około 400 milionów ludzi. Zapobieganie cukrzycy i jej groźnym skutkom jest jednym z priorytetów w działalności NZOZ Twój Lekarz.

GDZIE DO LEKARZA W ŚWIĘTA I NOWY ROK?

Gdzie udać się w święta i Nowy Rok, gdy potrzebujemy porady medycznej? Pomoc w zakresie Podstawowej Opieki Zdrowotnej świadczą placówki Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Można także skorzystać z Teleplatformy Pierwszego Kontaktu NFZ.