Dołącz do szkoły rodzenia online

Obecna sytuacja epidemiologiczna utrudnia nieco nasze kontakty twarzą w twarz. Chcemy jednak abyście nadal mogły liczyć na nasze wsparcie w przygotowaniach do porodu oraz macierzyństwa, dlatego proponujemy zdalną formę zajęć, które rozpoczną się już 15 lipca i potrwają 9 tygodni.

Ciąża, poród i macierzyństwo to szczególny czas, który przynosi wiele zmian w naszym dotychczasowym życiu. Odpowiednie przygotowanie do niego może pomóc nam poczuć się pewniej i spokojniej w tej nowej rzeczywistości.

Podczas zajęć przybliżymy sobie najważniejsze zagadnienia dotyczące ciąży, porodu, połogu, karmienia piersią oraz opieki nad noworodkiem.

Spotkania w szkole rodzenia online są bezpłatne dla wszystkich Pań po 21 tygodniu ciąży, które mają złożoną deklarację do położnej w przychodni Twój Lekarz (jak wypełnić deklarację – kliknij).

Zajęcia poprowadzą Izabela Ksyta- Moćko oraz Aleksandra Bernat, położne rodzinne Twojego Lekarza i będą one dostępne w formie spotkań online na Facebooku Twojego Lekarza.

W ramach kursu każda z Pań będzie mogła skorzystać z indywidualnego spotkania z położną, podczas którego będzie możliwość praktycznego przećwiczenia pielęgnacji noworodka, pozycji porodowych i technik oddychania, indywidulnego omówienia planu porodu. Termin spotkania do indywidualnego ustalenia z położną Aleksandrą Bernat, po 32 tygodniu ciąży.

Tematy spotkań

  • 15.07.2021 – CIĄŻA – CO WARTO WIEDZIEĆ? – mgr Izabela Ksyta- Moćko, położna rodzinna
  • 22.07.2021 – ZWIASTUNY PORODU – mgr Aleksandra Bernat- położna rodzinna
  • 29.07.2021 – PORÓD AKTYWNY, PORÓD OPERACYJNY – mgr Aleksandra Bernat- położna rodzinna
  • 05.08.2021 – PIERSIĄ, BUTELKĄ CZY INACZEJ- KARMIENIE NOWORODKA I NIEMOWLĘCIA – mgr Izabela Ksyta- Moćko, położna rodzinna
  • 12.08.2021 – Spotkanie on-line z fizjoterapeutką uroginekologiczną – mgr Anna Wilgosz- fizjoterapeutka uroginekologiczna
  • 19.08.2021 – GDY KARMIENIE PIERSIĄ PRZYSPARZA KŁOPOTU – mgr Izabela Ksyta- Moćko, położna rodzinna
  • 26.08.2021 – NOWORODEK W SZPITALU- CO POWINNIŚCIE WIEDZIEĆ? – mgr Izabela Ksyta- Moćko, położna rodzinna
  • 02.09.2021 – NOWORODEK W DOMU- CO WAS CZEKA? – mgr Izabela Ksyta- Moćko, położna rodzinna
  • 09.09.2021 – KOBIETA PO PORODZIE – CZYM JEST POŁÓG? – mgr Izabela Ksyta- Moćko, położna rodzinna